5 tipů proti lámání vlasů

Připadá vám, že se vaše vlasy zastavily na jedné délce a neporostou ani o píď? Možná za to může jejich lámání. Přečtěte si, jak nad lámavými vlasy vyzrát.

5 tipů (1)

Proč se vlasy lámou?

Za lámavými vlasy stojí narušené proteinové vazby uvnitř vlasu. Příčiny můžeme rozdělit do dvou kategorií - mechanické a chemické.

Vašim vlasům škodí každodenní maličkosti jako nešetrné česání, přílišné stahování, spaní s mokrými vlasy nebo každodenní žehlení.

Kromě toho jsou vlasy náchylné i na chemické přípravky. Častým melírováním a barvením můžete natropit spoustu škody.

#1 Vyživujte

Vaše vlasy potřebují kvalitní výživu, pokud jim ji nedodáte, odrazí se to brzy na jejich kvalitě. Obohaťte proto váš jídelníček o potraviny bohaté na vápník – najdete ho v mléku, máku, brokolici i ořeších.

Nebo sáhněte po doplňku stravy Curapil, který obsahuje všechny důležité látky pro zdravé vlasy. Najdete v něm:

  • Aminokyseliny – stavební materiál vlasů a nehtů
  • Odhořčené pivovarské kvasnice, které napomáhají regeneraci vlasů, nehtů i pokožky a jsou plné bílkovin, vitamínů skupiny B, minerálních látek a dietární vlákniny
  • Hlízy topinamburu neboli slunečnice hlíznaté, která slouží jako přírodní zdroj bílkovin, inulinu, draslíku, fosforu, vápníku, hořčíku, křemíku a dalších minerálů

curapil složení

#2 Hydratujte

Hydrataci vlasům dodejte jak zvenku, tak zevnitř. Pijte hodně tekutin, především vody a neslazených čajů.

Vyzkoušejte speciální kosmetiku pro lámavé vlasy, zejména séra a bezoplachové péče, které vlasy dostatečně vyživí.  Při mytí vlasů zkuste malý trik – na konečky naneste nejprve kondicionér, který povrch vlasu uzavře. Šampon použijte na závěr.

mineral-water

#3 Česejte opatrně

Zacuchávají se vám vlasy? V žádném případě je nerozčesávejte silou.

Sáhněte raději po olejíčcích nebo speciálních přípravcích, které vám rozčesávání ulehčí, a vy tím zachráníte nejeden vlas.

#4 Odložte žehličku a fén

Ochranná vrstva vlasu, kutikuly, je náchylná na teplo. Při jejím poškození má vlas problém s hydratací – nedokáže udržet vláhu a je náchylný k lámání. Proto žehlení a fénování omezte na minimum.

fen

#5 Buďte v pohodě

Pamatujte si, že stres je nepřítel vašich vlasů. Pokud se mu nevyhnete, naordinujte si uklidňující bylinkové čaje, horkou koupel při svíčkách nebo sklenku vína s kamarádkami. Odpočine si nejen vaše hlava, ale i vlasy.

vino

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.