Lámou se vám nehty? Víme, co s tím!

Jak vypadají vaše nehty? Jsou zdravé, nebo se vám pořád lámou? Spadáte-li do první skupiny, blahopřejeme (a závidíme). A vy méně šťastné, čtěte dál, ­ následující tipy se vám budou hodit.

Sbohem, polamane nehty

Proč se nehty lámou?

Nehty jsou vizitkou krásné ženy, o tom žádná. Zároveň jsou vynikajícím alarmem, který vás upozorní, že je něco špatně. Polámané nehty mohou prozradit špatně fungující štítnou žlázu, anémii a další nemoci.

S výjimkou onemocnění, které mohou lámání nehtů způsobit (kromě zmiňovaných dvou k nim patří například i plísňová infekce), však za tímto nepříjemným neduhem hledejte mnohem jednodušší příčinu: špatnou životosprávu.

Pokud nehtům chybí vitamíny a minerály, začnou se vám rychle třepit a lámat. Zdravé nehty potřebují dostatek:

  • Zinku: který najdete například v masu, rybách, žloutcích a slunečnicových semínkách
  • Železa: který doplníte, když do jídelníčku zařadíte červené maso, hrozinky, fazole nebo cizrnu
  • Vitamínu C: obsahují ho třeba citrusy, jahody, ale i paprika
  • Biotinu ze skupiny vitamínů B: doplníte ho, budete-li jíst mandle, cibule, rajčata, obiloviny nebo sójové boby

Vyváženou kombinaci látek (aminokyselin, bílkovin, vitamínů a minerálů), které nehtům prospívají, obsahuje i doplněk stravy Curapil. Už jste ho vyzkoušela? Podívejte se na složení, kde se dozvíte, proč Curapil prospívá nejen vlasům, ale i nehtům.

pexels-photo-302478

Krásné nehty = každodenní péče

Vašim nehtům nemusí chybět jen zinek nebo vitamíny. Mezi další strašáky patří nedostatečná hydratace nebo naopak častý kontakt s vodou (například při práci). Nehtům nesvědčí práce se saponátem a chemikáliemi – uklízečky, které zapomínají nosit gumové rukavice, o tom vědí své.

Nehty může vysoušet i odlakovač na nehty s nešetrným složením: podívejte se proto v drogérii po bezacetonovém odlakovači s vyživujícími látkami.

Odučte se dělat největší přešlapy při domácí manikúře. Nehty si zastřihávejte vždy ostrými nůžkami a používejte kvalitní skleněný pilník. Jinak si nehty roztřepíte.

Nehty si po manikúře ošetřete bezbarvým ochranným lakem, který se hodí hlavně pro ty, které si nehty rády koušou. Kousání totiž zdraví nehtů rozhodně neprospívá.

gel-2253783_960_720

Umělé nehty? Jen na silné nehty

Umělé nehty dokážou ženské ruce proměnit v hotové umění. Bohužel má tato technika i svou stinnou stránku – umělé nehty výrazně oslabují nehtová lůžka. Na slabých nehtech nic nedrží, umělé nehty snadno opadávají a nehty pod nimi vypadají jako po válce.

Jejich regenerace může nějaký čas trvat. I proto je důležité nehty dlouhodobě vyživovat a správně o ně pečovat.

pexels-photo-374769

3 jednoduché recepty na závěr

Na závěr pro vás máme 3 tipy na kúry, které si můžete jednoduše namíchat i doma.

  • Hřejivá olivová koupel: Napusťte umyvadlo teplou vodou, do které nalijete dvě lžíce olivového oleje. Ruce namáčejte v lázni po dobu deseti minut, pak je šetrně osušte, nejlépe kvalitním froté ručníkem. Po osušení použijte hydratační krém, abyste výsledek znásobila.
  • Olivovo-medový zábal: Základem je kombinace olivového oleje a medu. Požádejte nejlepší kamarádku, aby vám natřela ruce namíchanou směsí, zabalte je do mikroténových sáčků (tento zajímavý módní doplněk vás určitě pobaví) a na půl hodiny přikryjte froté ručníkem.
  • Mandlový krém raz-dva: Smíchejte mandlový olej se zahřátým včelím voskem, přidat můžete i kokosový nebo růžový olej. Směs zahřívejte čtvrt hodiny a pak přeceďte přes čisté plátno. Vyšlehejte mixérem a po vychladnutí používejte.

Našla jste v dnešním článku zajímavé tipy a rady, nebo byste chtěla přispět vlastním receptem? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.