Masáž pleti s face rollerem a gua shou: Jak na to?

Masážím lidé holdovali již ve starověkém Egyptě, Římě a v císařské Číně. Už tehdy věděli, že působením mírného tlaku na pokožku dochází k příjemnému uvolnění svalů a k odreagování těla i mysli. Masírování pokožky má však daleko více účinků na lidský organismus, než se na první pohled zdá. Pomáhá vypnout pleť, zmírnit akné a formovat obličejové kontury.

Nahlédněte s námi pod roušku obličejové masáže a seznamte se s jedněmi z nejstarších a nejznámějších masážních pomůcek.

 

masaz pleti uvodka 

 

Proč zařadit masírování pleti do své rutiny?

Masáž pleti patří k velmi příjemným procedurám, které si zamilujete už během prvních pár minut. Těšit se navíc můžete i na řadu skvělých účinků. Při pravidelném prokrvování pokožky dochází k jejímu vypnutí, zjemnění prvních vrásek, zmírnění otoků, posílení obličejových svalů a zpevnění povadlé kůže. Promasírovaná pleť je pevnější, pružnější a více svěží.

S masáží můžete začít klidně hned teď. Stačí si vyčistit obličej a jemně kroužit prsty po kůži. Pokud si však osvojíte správnou techniku lymfatické masáže, účinky budou mnohem výraznější. Obnoví se správný tok lymfy a z pleti se začnou odvádět toxické látky. Právě ty jsou zodpovědné za časté kožní neduhy, jako jsou například pupínky a akné. Správnou masáží tak pokožku nejen prokrvíte, ale i pročistíte.

 

Účinky pleťové masáže

  • Hloubkové zapracování pleťové kosmetiky
  • Prokrvení pokožky
  • Zmírnění otoků
  • Vypnutí pleti a zlepšení její pružnosti
  • Formování obličejových svalů a kontur
  • Zjemnění vrásek
  • Vyplavení škodlivých látek z pokožky

 

Face roller a gua sha z drahých kamenů

Jak jsme nastínili v úvodu článku, masážní pomůcky nejsou v kosmetickém světě žádnou novinkou. Lidé je s oblibou používali už před stovkami let v době Čínského císařství, ve starověkém Egyptě a v Římě. Zpříjemnili si tak zážitek z masáže na maximum a zefektivnili celou proceduru. A jakou měli pomůcky podobu? Oblíbené byly například válečky a destičky z drahých kamenů. Ty dnes známe především pod názvem face roller a gua sha.

Už tehdy se na výrobu používaly tvrdé nerosty odolné vodě, například jadeit či různé odrůdy křemene. My jsme se vydali stejnou přírodní cestou a pro výrobu jsme zvolili jeden z nejpopulárnějších a nejkrásnějších křemenů na světě –⁠ růženín. Tento drahý kámen v éterické romantické barvě je vnímán jako symbol lásky, krásy, zdraví a energie. Praví se o něm, že pomáhá lidem odpouštět, milovat a otevřít svá srdce. Velkou výhodou přírodních kamenů je jejich chladivý účinek, který si oblíbíte zejména při bolestech hlavy a při otocích očního okolí. Pokud byste chtěli chladivý efekt umocnit, stačí face roller či gua shu na několik minut schovat do lednice. Naopak jestli vám ledová masáž nevyhovuje, stačí váleček či destičku chvíli ohřát v ruce.

 

Jak na masáž obličeje krok za krokem

Face roller a gua shu používejte na vyčištěnou pleť 2-3krát denně po dobu 5-10 minut. Nejvhodnější je masáž provádět ráno před nanesením make-upu, nebo večer po odlíčení. Obě pomůcky si rovněž skvěle rozumí s pleťovou kosmetikou. Můžete tak spojit masáž s jejich aplikací a zajistit si tak dokonalé zapracování do pokožky. Na váleček a destičku netlačte. Jemnými pohyby přejíždějte po jednotlivých částech obličeje, krku a dekoltu. Pro maximální účinek doporučujeme použít nejprve váleček, poté gua shu.

1. Čelo

Čelo vždy masírujte od středu směrem doleva, nebo doprava. Začněte od linie vlasů a pomalu přejíždějte směrem k uchu. Opakujte 3-6krát ve stejné oblasti. Pomalými jemnými pohyby takto promasírujte celou oblast čela.

Ilustrace 3

2. Oči

Pomocí malého válečku nebo gua sha destičky masírujte zlehka víčka a dolní část očního okolí. Postupujte v pásech od koutku oka k uchu. Pokud vás trápí otoky nebo nateklá víčka, doporučujeme zchladit masážní pomůcku před použitím na chvíli v lednici.

Ilustrace 2

3. Nos, rty a brada

Velkým válečkem přejíždějte směrem od nosu k uchu. Pokračujte horním rtem, dolním rtem a bradou. Od brady rolujte váleček podél linie dolní čelisti až pod ušní lalůček. Poté zopakujte celý proces na druhé straně.

Ilustrace 5

 

4. Čelist a krk

Od středu brady pohybujte válečkem či destičkou směrem ven a nahoru po tvářích. Při masáži krku začněte uprostřed pod bradou a širokým válečkem přejíždějte směrem ke klíční kosti a po stranách krku. Při masáži pleti, krku a dekoltu obecně platí, že vždy postupujeme směrem od středu těla ven (snažíme se pleť vypnout).

Ilustrace 1

 

Když vás bolí hlava a dutiny

Face roller a gua shu můžete použít i na rychlou úlevu od bolesti hlavy či dutin. Navlhčete žínku a na 10 vteřin ji umístěte do mikrovlnné trouby. Přiložte na čelo, oči a lícní kosti. Prohřejete tak dutiny a uvolníte obličejové svaly. Pak použijte malý masážní váleček a rolujte s ním těsně nad obočím, středem tváře a pokračujte směrem dolů až pod lícní kosti.

 Ilustrace 4

Čištění a péče o masážní pomůcky

Údržba face rolleru a gua shi je velmi jednoduchá a rychlá. Vystačíte si s jemným hadříkem a čistou studenou až vlažnou vodou. Masážní sadu z pravého růženínu jemně otřete hebkým vlhkým hadříkem, a poté vysušte. Po vyčištění ponechejte obě pomůcky chvíli vzduchu, aby zcela uschly. Face roller a gua shu nikdy neomývejte horkou vodou a neponořujte je do vody. Myslete na to, že jsou z přírodního nerostu. Nevystavujte je proto agresivním chemikáliím, čisticím prostředkům, hrubým kartáčům ani drátěnkám, které by mohly narušit hladký povrch růženínu.

 

Hloubkové zapracování kosmetiky

Masážní pomůcky doporučujeme používat společně s pleťovou kosmetikou. Díky prokrvení a jemným pohybům dochází k preciznějšímu zapracování do pleti. Krémy a séra se lépe vstřebávají a pronikají i do hlubších vrstev pokožky. Pokud vás masírování pleti zaujalo a rádi byste jej zařadili do své rutiny, připravili jsme pro vás základní sadu face rolleru a gua shi a zvýhodněnou masážní sadu s Hyaluronovým sérem.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.