Průvodce světem hřebenů: Jak vybrat ten pravý pro vaše vlasy?

Hýčkáte si vlasy speciálními přípravky, přesto jsou stále bez života? Možná je chyba ve hřebenu. Víte jaký použít pro váš typ vlasů? Náš článek vám napoví.

Jak vybrat správný (1)

Pro zacuchané vlasy

Mají vaše vlasy sklon k „dredatění“? To by ve vaší kabelce neměl chybět speciální kartáč, který vaše vlasy bezbolestně rozčeše. Můžete jej použít i na rozčesání mokrých vlasů. Mokré vlasy jsou křehké a náchylné k poškození, proto je česejte opatrně a jen v nejnutnějších případech.

hřeben 1

Pro mastící se vlasy

Pokud se vám čerstvě umyté vlasy zmastí rychleji, než řeknete „Curapil“, poohlédněte se v obchodech po nabídce hřebenů se zaoblenými zuby. Hřebeny s ostrými hroty dráždí pokožku hlavy, na které se pak tvoří lupy a vlasy se více mastí.

Mastnotu skvěle odpuzují hřebeny s přírodními štětinkami. Vyzkoušejte hřeben s kančími štětinami, které se strukturou podobají lidským vlasům a pomáhají roznášet mastnotu rovnoměrně od kořínků do celé délky vlasů. Vlas je tak lépe chráněný a méně se mastí.

hřeben 2

Pro vlasy jemné a bez objemu

Objemu dosáhnete nejlépe tupírováním. Jak na to? Speciálním hřebenem tupírujte jen spodní vlasy a vždy je zafixujte lakem na vlasy. Pokud hledáte šetrnější metodu, češte vlasy v předklonu. Vlasy budou vzdušné a nadýchané.

Pro bujné hřívy

Patříte mezi vyvolené, které se mohou pyšnit hustými vlasy? Tiše (i nahlas) vám závidíme. I o takové vlasy je však nutné se starat. Doporučujeme používat pružné a odolné hřebeny s velkými mezerami mezi zuby. Vybírejte především z hřebenů z přírodních materiálů – zabráníte tak nežádoucí statické elektřině.

hřeben 3

Pro vlasy jako prstýnky

Pokud chcete zachovat princeznovské kudrlinky, hřeben vůbec nepotřebujete. Jen si prohrábněte vlasy prsty a máte hotovo.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.