Skoncujte s mastnými vlasy jednou provždy

Šampon, kondicionér, voda, ručník. Je to vaše každovečerní rutina, kvůli které začínáte své vlasy pomalu, ale jistě nenávidět?

mastne-vlasy-cover

 

 

Proč se vlasy mastí?

Zdravé vlasy by měly vydržet svěží zhruba dva až tři dny. Pokud si je myjete denně a suchý šampon je váš nejlepší kamarád, je na čase s tím něco dělat. Rychle se mastící kadeře můžou mít spoustu příčin.

Stěžuje si na mastné vlasy i vaše maminka? Možná jste je podědila po ní.

Podepisuje se na nich také dlouhodobý stres, špatná strava, péče i hormonální nerovnováha. V zimě může mít mastné vlasy na svědomí časté nošení čepic a baretů.

cepice

 

Dejte vlasům, co potřebují

Pokud musíte denně sáhnout po šamponu, zamyslete se, jestli právě špatně zvolená vlasová kosmetika nemůže za vaše problémy.

Sáhněte po šamponech s lehkou konzistencí, ideálně bez silikonů a olejů. Jak takový šampon poznáte? Kromě údajů na přebalu vám napoví i pěnivost. Čím méně pěny, tím méně chemie.

Zařaďte se mezi krásnovlásky a vyzkoušejte přírodní šampon Curapil, kde nenajdete ani stopu po silikonech, sulfátech a parabenech. Příjemným bonusem je podpora růstu vlasů.

samponkondicioner

Šampon vždy smývejte vlažnou vodou. Horká voda aktivuje mazové žlázy, a to vy nechcete.

Pokud vlasy nerozčešete bez kondicionéru, nanášejte jej pouze do konečků. Chcete vlasům dopřát extra péči v podobě masky? Vybírejte pouze kvalitní značky a produkty, které se hodí pro váš typ vlasů.

Vyhněte se i fénování. Jestli se bez fénu neobejdete, vysoušejte vlasy vždy na nejmírnějším stupni, předejdete tak zbytečnému namáhání vlasové pokožky.

 

I výběr hřebenu hraje roli

Velkým obloukem se vyhněte ostrým kovovým kartáčům – zbytečně dráždí pokožku, která pak produkuje více mazu. Pokud máte s mastícími se vlasy opravdu velký problém, kartáč vyhoďte do koše a sáhněte po hřebenu se zaoblenými zuby.

Vlasy česejte co nejméně, vyhnete se tak zbytečnému roznášení mazu do délek vlasů.

 

Obměňte jídelníček

Dopřáváte si často tučná jídla a každý den ke kávě přikusujete čokoládový dortík? Možná jsou důvodem rychle se mastících vlasů vaše stravovací návyky.

Zkuste se tučným jídlům a potravinám s vysokým podílem bílého cukru vyhnout, nebo je na chvíli omezit.

Naopak naordinujte si více tekutin, především vody a neslazených čajů, a do jídelníčku zařaďte ovoce a zeleninu.

voda

 

Pár rad na závěr:

  • Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku
  • Kondicionér nanášejte pouze do konečků
  • Omezte stylingové přípravky na minimum
  • Vlasy fénujte na nejnižší stupeň
  • Pijte hodně vody
  • Vyhýbejte se tučným a sladkým jídlům