Probiotika a prebiotika

399 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024

Kombinace probiotik a probiotik je ideálním symbiotikem, které preventivně působí na lidský organismus. Právě jejich součinnost podporuje prodloužení přežití probiotik ve střevě. Prebiotika jsou totiž kontrolní výživou probiotických bakterií, což vede k vyššímu účinku na lidské zdraví, speciálně k ochraně mikrobiomu. Zjednodušeně řečeno, probiotika jsou bakterie, prebiotika jejich ideální výživa. Proto je ideální kombinovat právě tyto dvě složky dohromady. Jen tak mohou probiotika ideálně bojovat s bakteriemi, které se snaží napadnout lidský organismus. Jsou-li dobře vyživovány a je-li jim vytvořeno ideální prostředí. Probiotika při dostatečné konzumaci působí pozitivně na lidský organismus. Posilují mikrobiom ve střevech, tím imunitní odezvu proti virům, mikrobům. Jsou skvělým pomocníkem při rekonvalescenci po užívání antibiotik. Probiotika i prebiotika jsou tělu vlastní, pomáhají rozkládat jídlo, absorbovat živiny. Pokud k tomuto procesu nedochází, je organismus náchylnější k nemocem. A jejich účinek se posiluje doplňováním probiotik do lidského organismu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Probiotika mají také vliv na to, jakou máme náladu. Žijí v lidském střevě, posilují jeho funkce, napomáhají všem procesům v organismu se odehrávajícím. Osa mozek – střevo, neboli gut – brain axis je stále důsledněji sledována, proto je třeba dodávat tělu probiotika také při únavě, stresovém období, chřipkovém období. Probiotické tobolky jsou vhodným doplňkem stravy, který pravidelně a preventivně doplňuje do organismu látky potřebné pro jeho bezchybné fungování. Ovšem také probiotika potřebují z něčeho čerpat energii. Tedy potřebují ke svému ideálnímu fungování čistá prebiotika. Jde o nestravitelnou složku potravy, tvořenou vlákninou a cukry, která napomáhá posilovat a čistit střevní mikroflóru, vyživuje probiotika. V tobolkách Probiotika a prebiotika jsou obě složky v ideálním poměru pro lidské tělo tak, aby výkon probiotik byl co nejefektivnější a nedocházelo, za žádných okolností, k narušení, poškození, či snížení výkonu mikrobiomu.

Co jsou Probiotika a prebiotika

Symbiotická kombinace probiotik a prebiotik, obsažená v jediné tobolce, má mnohem větší účinky na lidské zdraví, než tomu je v případě, že se jedno či druhé podává samostatně. V synergii je probiotický efekt podpořen prebiotiky v ideální kalibraci a tak dochází k nejlepším účinkům. Probiotika tak mají větší šanci dostat se do tlustého střeva, kde pracují nejefektivněji a je jich tam zapotřebí i k dalšímu využití. A proč jsou probiotika tak nezbytná pro lidský organismus? Jestliže probiotik není v organismu dostatek, může docházet k zažívacím obtížím, plynatosti, nadýmání, křečím, překyselení organismu. Tím se mohou v organismu rozvíjet předpoklady pro vznik alergických reakcí, kožních obtíží, ulcerózní kolitidy a také i rakoviny tlustého střeva. Posílený střevní mikrobiomvyživovaný probiotiky je tak doslova strážcem lidského zdraví. I proto je nezbytné zařazovat je do denního příjmu živin, ovšem ne vždy je to možné. Tobolka Probiotika a prebiotika je pak snadným řešením. Například v situaci, kdy si jogurt či kefír opravdu nestihnete dát.

Jak vnímají účinky tobolek Probiotika a prebiotika na své zdraví jejich uživatelé?

  • Lepší trávení
  • Méně zažívacích obtíží
  • Úprava hmotnosti
  • Rychlejší rekonvalescence při antibiotické léčbě
  • Vymizení únavy
  • Snížení četnosti vaginálních obtíží
  • Eliminace kožních obtíží – plísňových ložisek na nohách

Probiotika a prebiotika jako rychlé řešení obtíží

V dnešní době plné stresu se nejbouřlivější procesy nezbytné pro lidské zdraví odehrávají ve střevech. Z toho důvodu je nezbytné pomocí tobolek Probiotika a prebiotika dlouhodobě posilovat střevní mikroflóru tak, aby nedošlo k nerovnováze mezi bakteriemi přátelskými a škodlivými. Probiotika jsou bakterie pro život, prebiotika jejich ochránci: společně pak ovlivňují imunitní systém i psychiku člověka. Do svého denního jídelníčku je dobré zařadit je preventivně i doplňkově při střevních obtížích, kvasinkových onemocněních, při nedostatku spánku, nadměrné konzumaci alkoholu a další zátěži. 

Obsah balení: 60 tobolek

Dávkování: 1-2 tobolky denně s jídlem, zapít dostatečným množstvím tekutiny. Doporučujeme dlouhodobé užívání a také při a po aplikaci antibiotik.

Obsah účinné látky: Inulin – 400-800 mg, živá kultura – 12-24 x 109, Lactobacillus acidophilus – 20,2-40,4 mg, Bifidobacterium lactis – 8,3-16,6 mg, Lactobacillus rhamnosus – 3,7-7,4 mg, Bifidobacterium breve – 2,8-5,6 mg, Lactobacillus bulgaricus – 2,1-4,2 mg, Lactobacillus plantarum – 2,1-4,2 mg, Lactococcus lactis – 1,8-3,6 mg, Lactobacillus casei – 1,8-3,6 mg, Bifidobacterium bifidum – 1,2-2,4 mg, Streptococcus thermophilus – 1,2-2,4 mg, Lactobacillus paracasei – 0,8-1,6 mg.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Neužívat při alergii na některou ze složek přípravku.

Skladování: Uchovávejte v původním obalu v suchu a temnu při teplotě do 25 °C, mimo dosah dětí.

Složení: Inulin, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus plantarum, Lactococcus lactis, Lactobacillus casei, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus paracasei, stearan hořečnatý (plnidlo), tobolka (rostlinná želatina).

Výrobce: Alchymedic s.r.o., Englišova 49, 746 01  Opava