S kódem LETO20 nyní získáte 20% slevu na celý váš nákup!

Vápník

169 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Vápník je nezbytným mikronutrientem lidského organismu. Při jeho nedostatku dochází k lámavosti kostí, nehtů i kazivosti zubů. Proto je třeba vápník organismu dodávat, obzvlášť v exponovaných obdobích života, jakými jsou pravidelné sportovní výkony, těhotenství, menopauza či andropauza. Kromě toho, že je základním stavebním kamenem například kostí, podílí se vápník také na vedení nervových vzruchů, má nezastupitelnou funkci při srážlivosti krve. Je nezbytný pro normální činnost svalů a podílí se na dělení a specializaci buněk. Jeho nedostatek v organismu může vést k metabolickému rozvratu a selhávání organismu na buněčné úrovni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tobolky Vápník přinášejí multiminerální složku pocházející ze zvápenatělých mořských řas. Tobolky obsahují Aquamin, který se získává v čistých vodách Atlantiku a sílu moře tak dodává v každé denní dávce. Aquamin obsahuje vysoký podíl vápníku, hořčíku, selenu, zinku a dalších 70 minerálních látek. Vzájemná interakce mezi těmito látkami spolu s vysokou biologickou dostupností vytváří z Aquaminu unikátní „bioaktivní komplex“.  Ten je vhodný při osteoporóze, k udržení normální kvality kostí a zubů, k normální činnosti svalů a pro podporu funkce trávicího aparátu. Jedná se o vhodný doplněk pro aktivní sportovce, ale i pro děti v obdobích rychlého růstu. 

Co je Vápník

Vápník je nezastupitelným mikronutrientem pro růst a vývoj kostí, svalů i zubů. Funguje jako pomocník při přenosu nervových vzruchů, podílí se na srážlivosti krve a lidský organismus ho obsahuje více než jeden kilogram. I proto je třeba jej organismu dodávat v té nejčistší podobě. V okamžiku, kdy má organismus vápníku nedostatek, sahá právě do kostí a zubů, aby jeho množství doplnil tam, kde je třeba. Tím může docházet k řídnutí kostí, kazivosti zubů atd. Vápník se vstřebává ideálně večer. Tobolky Vápník jsou vhodné pro sportovce, ženy, které se ocitají na prahu klimakteria a vápníku nemají dostatečný přísun v běžné stravě a také je skvělý pro děti, které vápník potřebují pro zdravý růst kostí i fungování organismu.

Účinky tobolek Vápník pozorované uživateli

  • Zdravější zuby
  • Menší únava
  • Rychlejší regenerace organismu po sportu
  • Fungující srážlivost krve
  • Lepší trávení

Tobolky Vápník jako rychlé řešení obtíží

Víte, že ve vašem jídelníčku není tolik základních surovin, které by příjem vápníku pokryly v hojné míře? Pak jsou správným řešením tobolky Vápník, které organismu dodají dostatek signifikantního minerálu tak, aby netrpěly vaše zuby ani kosti. Pro děti fungují jako pomocník při růstu, pro dospělé lidi jako prevence osteoporózy, kazivosti zubů, nervozity, vylepšují činnost srdce i souhru svalů. Na první pohled nejsou jeho účinky na lidský organismus vidět, je ale nezbytné mít neustále na mysli, jak zásadní jsou tobolky Vápník pro bezchybné fungování těla a jeho zdraví i do budoucna.

Obsah balení: 60 tobolek

Dávkování: 1-2 tobolky 1-2x denně. Preventivně 1 tobolka denně, při terapii 4 tobolky denně.

Obsah účinné látky: Aquamin – 600-2400 mg, z toho vápník – 192-768 mg (*24-96 %) a hořčík – 13,2-52,8 mg (*3,5-14 %). *Referenční hodnota příjmu.

Upozornění: Doplněk stravy. 100 % vegan. Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. 

Skladování: Uchovávejte v původním obalu v suchu a temnu při teplotě do 25 °C, mimo dosah dětí.

Složení: Aquamin z mořské řasy Lithothamnion sp. (přírodní zdroj vápníku – uhličitan vápenatý, přírodní zdroj hořčíku – hydroxid hořečnatý), tobolka (rostlinná želatina).

Výrobce: Alchymedic s.r.o., Englišova 49, 746 01  Opava