Železo

Zaváděcí cena
239 Kč –21 %
zelezo
239 Kč –21 % 189 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.5.2022

Prvek, minerál, který je pro fungování lidského organismu nezbytný. Podstatná část železa v lidském těle je k nalezení v krevním barvivu – hemoglobinu. Jeho nedostatek způsobuje únavu, studené končetiny, rozvoj chudokrevnosti. Kromě toho může způsobovat nedostatek železa v organismu silnější krvácení během menstruace, bolesti hlavy, dýchavičnost. Nezbytná je saturace železem v době gravidity žen, v období dospívání dětí, při sportovních aktivitách mužů. Jeho nedostatek vede ke zdravotním komplikacím a získat ideální množství z potravy je prakticky nemožné. Proto se vyplatí vsadit na doplněk stravy Železo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dostatečné množství prvku železo v těchto tobolkách pomáhá správné funkci mozku, zabraňuje vyčerpání organismu, pomáhá udržovat metabolismus v chodu. Železo je nezbytnou součástí hemoglobinu, což je krevní barvivo obsažené v červených krvinkách, které zásobují buňky kyslíkem. Kromě toho se však vyskytuje také ve svalovém barvivu myoglobinu. Je obsaženo také v imunitním systému. Železo napomáhá transportovat kyslík z plic do všech tkání, je důležité pro dýchání a hraje podstatnou roli také při krvetvorbě. Eliminujte buněčné stárnutí i náchylnost k poškození jednoduchou cestou.

Co je Železo?  

Až 70 % železa je v těle vázáno na červené krevní barvivo, které se nazývá hemoglobin. Jeho hlavní funkcí je přenášet životně důležitý kyslík do všech tkání i orgánů. Gram hemoglobinu obsahuje zhruba 3,4 miligramy železa. Lidské tělo si ukládá v játrech, slezině či krevních buňkách přibližně polovinu veškerého železa jako zásobu. Pro ženy ve věku mezi 19 a 50 lety je to 18 mg denně. Během menstruace se tato hodnota navyšuje, v těhotenství je pak dokonce až 27 mg denně. Pro muže ve věku mezi 19 a 50 lety je doporučená denní dávka 8 mg. Tablety Železo pak dodávají potřebnou denní dávku organismu tak, aby netrpěl nedostatkem tohoto prvku. Jde o mikronutrient s vlivem na krvetvorbu, přispívá k normálnímu proudění krve, pomáhá udržovat zdravé cévy, okysličený mozek.

Účinky přípravku Železo

Železo je zařazeno mezi klíčové složky výživy člověka, ne každý je schopný je tělu dodávat denně v dostatečném množství. Díky němu se do svalových buněk dostává tolik potřebný kyslík, bez kterého by vytrvalostní aktivity vůbec nebyly možné. Nedostatek tohoto prvku vede k únavě a anémii. Pokud máte nízkou hladinu hemoglobinu a příčinou je nedostatek železa ten vede k anémii. Toto onemocnění může způsobit vážné snížení výkonnosti a kvality života. Proto se vyplatí sáhnout po doplňku stravy Železo.

 Jaké účinky jsou nejčastěji pozorované a jmenované mezi těmi, kdo Železo užívají?

  • Snížení únavy
  • Posílení imunitního systému
  • Pevnost kostí – prevence zlomenin
  • Lepší zvládání stresu
  • Nižší krvácivost dásní

Železo jako základní stavební kámen zdravého organismu

Pravidelná konzumace Železa je pro fungování lidského organismu nezbytná. Při únavě, sportovních propadech, stresu, vyčerpání, vyšší krvácivosti během cyklu či z dásní, za těchto okolností je třeba železo doplňovat. Tobolky jsou obohaceny o vitamín E, který vede k snazší vstřebatelnosti železa, taktéž o vitamíny řady B. Právě díky tomuto koktejlu železo ve vašem těle zůstane, jeho rozložitelnost je v kombinaci s výše uvedeným prakticky 100 %.

Naopak kontraproduktivní je při konzumaci Železa vápník a tobolky nikdy nezapíjejte kávou nebo čajem.

Obsah balení: 60 tobolek

Obsah účinné látky: Vitamín E – 19,36 mg (*166,3 %), vitamín B1 – 2,1 mg (*191 %), vitamín B2 – 2,67 mg (*190,7 %), vitamín B6 – 2,46 mg (*175,7 %), niacin – 25,81 mg (*161,3 %) vitamín B9 (kyselina listová) – 645 µg (*322,5 %), vitamín B5 (kyselina pantothenová) – 17,6 mg (*293,3 %), biotin – 80,7 µg (*161 %), vitamín B12 – 4,77 µg (*191 %), vitamín C – 140,8 mg (*176 %), železo – 21,3 mg (*152 %). *Referenční hodnota příjmu.

Doporučené dávkování: 1 tobolka denně.

Upozornění: Doplněk stravy. 100% vegan. Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Při užívání protisrážlivých léků konzultujte užití tohoto doplňku stravy s lékařem. Není určeno pro děti do tří let, těhotné a kojící matky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení