Železo

189 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Prvek, minerál, který je pro fungování lidského organismu nezbytný. Podstatná část železa v lidském těle je k nalezení v krevním barvivu – hemoglobinu. Jeho nedostatek způsobuje únavu, studené končetiny, rozvoj chudokrevnosti. Kromě toho může způsobovat nedostatek železa v organismu silnější krvácení během menstruace, bolesti hlavy, dýchavičnost. Nezbytná je saturace železem v době gravidity žen, v období dospívání dětí, při sportovních aktivitách mužů. Jeho nedostatek vede ke zdravotním komplikacím a získat ideální množství z potravy je prakticky nemožné. Proto se vyplatí vsadit na doplněk stravy Železo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dostatečné množství prvku železo v těchto tobolkách pomáhá správné funkci mozku, zabraňuje vyčerpání organismu, pomáhá udržovat metabolismus v chodu. Železo je nezbytnou součástí hemoglobinu, což je krevní barvivo obsažené v červených krvinkách, které zásobují buňky kyslíkem. Kromě toho se však vyskytuje také ve svalovém barvivu myoglobinu. Je obsaženo také v imunitním systému. Železo napomáhá transportovat kyslík z plic do všech tkání, je důležité pro dýchání a hraje podstatnou roli také při krvetvorbě. Eliminujte buněčné stárnutí i náchylnost k poškození jednoduchou cestou.

Co je Železo?  

Až 70 % železa je v těle vázáno na červené krevní barvivo, které se nazývá hemoglobin. Jeho hlavní funkcí je přenášet životně důležitý kyslík do všech tkání i orgánů. Gram hemoglobinu obsahuje zhruba 3,4 miligramy železa. Lidské tělo si ukládá v játrech, slezině či krevních buňkách přibližně polovinu veškerého železa jako zásobu. Pro ženy ve věku mezi 19 a 50 lety je to 18 mg denně. Během menstruace se tato hodnota navyšuje, v těhotenství je pak dokonce až 27 mg denně. Pro muže ve věku mezi 19 a 50 lety je doporučená denní dávka 8 mg. Tablety Železo pak dodávají potřebnou denní dávku organismu tak, aby netrpěl nedostatkem tohoto prvku. Jde o mikronutrient s vlivem na krvetvorbu, přispívá k normálnímu proudění krve, pomáhá udržovat zdravé cévy, okysličený mozek.

Účinky přípravku Železo

Železo je zařazeno mezi klíčové složky výživy člověka, ne každý je schopný je tělu dodávat denně v dostatečném množství. Díky němu se do svalových buněk dostává tolik potřebný kyslík, bez kterého by vytrvalostní aktivity vůbec nebyly možné. Nedostatek tohoto prvku vede k únavě a anémii. Pokud máte nízkou hladinu hemoglobinu a příčinou je nedostatek železa ten vede k anémii. Toto onemocnění může způsobit vážné snížení výkonnosti a kvality života. Proto se vyplatí sáhnout po doplňku stravy Železo.

 Jaké účinky jsou nejčastěji pozorované a jmenované mezi těmi, kdo Železo užívají?

  • Snížení únavy
  • Posílení imunitního systému
  • Pevnost kostí – prevence zlomenin
  • Lepší zvládání stresu
  • Nižší krvácivost dásní

Železo jako základní stavební kámen zdravého organismu

Pravidelná konzumace Železa je pro fungování lidského organismu nezbytná. Při únavě, sportovních propadech, stresu, vyčerpání, vyšší krvácivosti během cyklu či z dásní, za těchto okolností je třeba železo doplňovat. Tobolky jsou obohaceny o vitamín E, který vede k snazší vstřebatelnosti železa, taktéž o vitamíny řady B. Právě díky tomuto koktejlu železo ve vašem těle zůstane, jeho rozložitelnost je v kombinaci s výše uvedeným prakticky 100 %.

Naopak kontraproduktivní je při konzumaci Železa vápník a tobolky nikdy nezapíjejte kávou nebo čajem.

Obsah balení: 60 tobolek

Obsah účinné látky: Vitamín E – 19,36 mg (*166,3 %), vitamín B1 – 2,1 mg (*191 %), vitamín B2 – 2,67 mg (*190,7 %), vitamín B6 – 2,46 mg (*175,7 %), niacin – 25,81 mg (*161,3 %) vitamín B9 (kyselina listová) – 645 µg (*322,5 %), vitamín B5 (kyselina pantothenová) – 17,6 mg (*293,3 %), biotin – 80,7 µg (*161 %), vitamín B12 – 4,77 µg (*191 %), vitamín C – 140,8 mg (*176 %), železo – 21,3 mg (*152 %). *Referenční hodnota příjmu.

Doporučené dávkování: 1 tobolka denně.

Upozornění: Doplněk stravy. 100% vegan. Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Při užívání protisrážlivých léků konzultujte užití tohoto doplňku stravy s lékařem. Není určeno pro děti do tří let, těhotné a kojící matky.

Složení: Tokoferol, thiamin, riboflavin, pyridoxin hydrochlorid, niacinamid, kyselina listová, D-pantothenát vápenatý, biotin, vitamín B12, kyselina askorbová, fumarát železnatý, maltodextrin, stearan hořečnatý (plnidlo), tobolka (rostlinná želatina).

Výrobce: Alchymedic s.r.o., Englišova 49, 746 01  Opava