S kódem LETO20 nyní získáte 20% slevu na celý váš nákup!

Tea tree oil

169 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024

100% silice čajového stromu se můžou pochlubit silnými antiseptickými, protiplísňovými a antimikrobiálními účinky. Je to je silné přírodní antibiotikum. Éterický olej se destiluje z listů australského čajovníku, kajeputu střídavolistého. Dnes je tento strom rozšířený po dalších místech a hojně využíván pro své neuvěřitelné účinky. Australští domorodci silice čajového stromu běžně využívají na drobná poranění či popáleniny nebo po bodnutí hmyzem. Pokud vám už nefunguje citrusová esence, sáhněte pro povzbuzení na těle a duchu, právě po Tea tree.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlinné silice Tea tree mají výrazné antiseptické účinky, hojí drobné ranky, pomáhají při potřebě povzbuzení těla i duše.  A to i v případě, kdy citrusové silice již nezabírají. Podporuje pozitivní postoj, pozvedá ducha a zvyšuje sebejistotu a pomáhá odstraňovat energetické blokády. Samostatnou kapitolu tvoří využití oleje z čajovníku u zvířat. Pro psy nebo koně přináší tea tree úlevu při svědění, vyrážkách či při poranění kůže. Aroma z Tea tree odpuzuje blechy a hmyz. Opatrnosti je třeba dbát zejména u koček, které se stále olizují. Vnitřní toxické působení oleje by pro kočky mohlo mít vážné zdravotní následky.

Co je silice Tea Tree

Čajový strom Melaleuca alternifolia je původem z východní Austrálie. Australští domorodci velmi dobře vědí, že silice čajového stromu má obrovské spektrum neobyčejně silných účinků. Tea tree oil běžně užívají na drobná poranění, popáleniny, bodnutí hmyzem. Silice je vhodná i do relaxačních koupelí a ke stimulačním masážím.

Silice nejsou léčebným prostředkem, neléčí záněty ani jiné zdravotní problémy, které se léčí klasickými medicínskými postupy. Mohou ale přispět k navození pohody, zmírnění příznaků. Dlouhodobý zdravotní stav vždy konzultujte se svým lékařem, aromaterapie s pomocí silic je pouze doprovodnou podpůrnou metodou, jak si ulevit od příznaků. Kombinací aplikace silic a dalších metod se tělo stává odolnější a psychicky v pohodě. Účinek klasických postupů může být díky využití silic dlouhodobější. Používání silic vede k tomu, že se váš imunitní systém a psychická odolnost dostávají na silnější úroveň, což může zabránit dalším problémům.

Použití: K masáži na kůži použijte v ředění 1:100 (odpovídá 24 kapkám na 100 ml oleje). Pro osvěžení pokožky přidejte do koupele 10–15 kapek. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Nepoužívejte před následným opalováním.

Všeobecná upozornění: Výrobek není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Není vhodné pro děti.

Nepoužívejte neředěné! Používejte pouze v určeném účelu uvedeným postupem. Pokud jste měl/a dříve alergie, před použitím směs otestujte na předloktí. Jen pro zevní použití. Neužívejte vnitřně!

Objem balení: 10 ml

Výrobce: Alchymedic s.r.o., Englišova 49, 746 01  Opava