S kódem LETO30 nyní získáte 30% slevu na celý Váš nákup!

Ylang-ylang

349 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Kananga vonná (Cananga odorata), taktéž známá pod názvem ylang-ylang je tropickým stromem, který pochází Asie a Austrálie, ale běžně je dnes pěstována i v Polynésii, Mikronésii či Komorských ostrovech. Je populární především kvůli vůni. Z květů se louhuje esenciální olej a extrahuji vonné silice, který jsou hojně používány v aromaterapii. Pojmenování ylang-ylang znamená absolutní divočina, může ale také znamenat Květ květů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esence silic, která vzniká z květů této rostliny, je považována za afrodiziakum. Hojně je využívána nejen v aromaterapii, ale také v kosmetickém průmyslu. Je nedílnou součástí mnoha parfémů. Esence z Ylang-ylang obsahuje linalool, germakren, karyofylen a další. Podle výzkumů má silice Ylang-ylang mnohé přínosy pro lidské zdraví. Posiluje imunitní systém, podporuje krevní oběh a má pozitivní vliv na náladu. Zlepšuje funkci kardiovaskulárního, zažívacího i reprodukčního systému. 

Co je silice Ylang Ylang

Ylang ylang se řadí mezi nejoblíbenější vonné silice. Působí proti depresím, strachu, úzkosti, chronickému stresu, nespavosti i únavě. Celkově zlepšuje náladu, povzbuzuje, když se necítíte dobře. V kombinaci s dalšími silicemi může působit na navýšení hladiny testosteronu u mužů, reguluje hladinu estrogenu u žen.

Silice nejsou léčebným prostředkem, neléčí záněty ani jiné zdravotní problémy, které se léčí klasickými medicínskými postupy. Mohou ale přispět k navození pohody, zmírnění příznaků. Dlouhodobý zdravotní stav vždy konzultujte se svým lékařem, aromaterapie s pomocí silic je pouze doprovodnou podpůrnou metodou, jak si ulevit od příznaků. Kombinací aplikace silic a dalších metod se tělo stává odolnější a psychicky v pohodě. Účinek klasických postupů může být díky využití silic dlouhodobější. Používání silic vede k tomu, že se váš imunitní systém a psychická odolnost dostávají na silnější úroveň, což může zabránit dalším problémům.

Použití: K masáži na kůži použijte v ředění 1:100 (odpovídá 24 kapkám na 100 ml oleje). Pro osvěžení pokožky přidejte do koupele 10–15 kapek. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Nepoužívejte před následným opalováním.

Všeobecná upozornění: Výrobek není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Není vhodné pro děti.

Nepoužívejte neředěné! Používejte pouze v určeném účelu uvedeným postupem. Pokud jste měl/a dříve alergie, před použitím směs otestujte na předloktí. Jen pro zevní použití. Neužívejte vnitřně!

Objem balení: 10 ml

Výrobce: Alchymedic s.r.o., Englišova 49, 746 01  Opava