Aminokyseliny pro vlasy: Důležitější, než byste čekaly

Aminokyseliny hrají zásadní roli při růstu a kvalitě vlasů. Bez těchto látek se zkrátka nehty, vlasy ani pokožka hlavy neobejdou. V dnešním článku zjistíte, proč jsou aminokyseliny pro zdraví vlasů tak důležité.

Amino

 

Aminokyseliny zabraňují vypadávání vlasů

Trápí vás vypadávání vlasů nebo lámání nehtů? Vyzkoušejte sílu aminokyselin! A jak celý proces funguje?

Aminokyseliny tvoří základní stavební složku všech bílkovin. Bílkoviny společně s keratinem utváří vlasové vlákno a dodávají vlasům pevnost a sílu. Pokud se k vlasovým folikulům nedostane dostatek aminokyselin, sníží se produkce nebo síla keratinu. Vlasy padají, méně rostou a šediví.

Jak můžu odhalit nedostatek aminokyselin?

  • Vlasy vypadávají a rostou daleko pomaleji
  • Jsou hůře odolné vůči vnějším faktorům
  • Obtížněji se rozčesávají a lámou se

L-cystein udrží vlas pohromadě

Tělo využívá k produkci bílkovin více než 20 aminokyselin, kdy nejvýznamnější z nich jsou pro vlasy i nehty L-methionin a L-cystein.

L-cystein se řadí mezi hlavní aminokyseliny, které se podílejí na tvorbě keratinu. S jeho pomocí dochází ke zpevnění vlasů a zároveň i k podpoře jejich růstu. A jak si L-cystein lépe představit?

Zkuste se chvíli dívat na vlas jako na lano spletené z několika pramenů. Aby tyto prameny držely pohromadě, je potřeba je spojit svorkami. Svorka (neboli aminokyselina L-cystein) udrží vlas pohromadě.

L-methionin regeneruje vlasy i nehty

L-methionin, stejně jako L-cystein, je jednou z aminokyselin, která podporuje tvorbu bílkovin. Pokud vlasy trpí jeho nedostatkem, dochází k jejich vypadávání.

L-methionin snižuje lámavost vlasů a dodává jim sílu. Kromě toho regeneruje i nehty a vlasovou pokožku. V přírodní formě se vyskytuje například v obilovinách, ořeších, rybách, jogurtu nebo v mase.

Doplňte vlasům potřebnou dávku aminokyselin

Pokud se tělo potýká s nedostatkem aminokyselin, je nezbytné je nejprve doplnit. Až potom vlasům pomůže další přísun vitamínů a minerálů.

Abyste tělu dodaly potřebné množství aminokyselin, doporučujeme užívat doplňky stravy pro růst a kvalitu vlasů a nehtů. Čím kvalitnější výživu zajistíte, tím budou pevnější a zdravější.

 

Tip ze světa krásnovlásek: Sílou přírodních aminokyselin jsme se inspirovali i my při výrobě doplňku stravy Curapil. Vyzkoušejte tablety na přírodní bázi a přirozeně obnovte zdraví i krásu vlasů a nehtů.

800_7192

 

Inspirujte se proměnami spokojených zákaznic na našem Facebooku a zažijte i vy #curapileffect na svých vlasech. Přidejte se do světa krásnovlásek!

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení