Maca peruánská: Blahodárná bylinka, která vás zvedne ze židle

Slyšeli jste někdy o Mace peruánské? Jedná se o prastarou bylinku, která se může pochlubit hned několika skvělými účinky na lidský organismus. Vyrovnává hormonální hladinu, dodává energii a podporuje imunitní systém. Oproti jiným hojně používaným bylinkám má ale jednu drobnou nevýhodu - není v dnešním světě tak známá. A proto jsme se rozhodli vám ji představit v plné parádě. Seznamte se s Macou, prastarou bylinkou z peruánských And.

 

Co to je Maca?

Pod pojmem Maca peruánská se ukrývá kořen stejnojmenné rostliny, latinsky pojmenované lepidium meyenii. V češtině se rostlině přezdívá také řeřicha peruánská, peruánský ženšen nebo jednoduše maka. Jedná se o dvouletou bylinu rostoucí ve vysokých nadmořských výškách, která vytváří listové růžice a její bulva s kořenem připomíná řepu či ředkev. Kořen mívá nejčastěji žlutou až nafialovělou barvu.

A proč se jí říká peruánská? Je to dáno jejím původem. Maca totiž pochází z peruánských And, kde ji tamější lidé stovky let používají jako léčivou bylinu. Bulvu a kořen této rostliny vaří, pečou, suší, jedí syrovou a dokonce z nich vyrábí i kvašený nápoj.

 

koren-a-prasek-macy-peruanske

 

Maca jako bohatý zdroj vitamínů a minerálů

V kuchyni peruánských domorodců si získala Maca rychle své ctěné místo a není se čemu divit. Obsahuje totiž plno látek, které jsou pro lidský organismus velmi důležité: sacharidy, bílkoviny (polypeptidy a aminokyseliny), vlákninu, lipidy, minerály (vápník, zinek, draslík, železo, fosfor, jód), vitamíny (B, C), mastné kyseliny (palmitová, olejové, linolová), esenciální aminokyseliny, třísloviny, alkaloidy, saponiny. Její výživové hodnoty jsou opravdu bohaté.

 

Účinky Macy peruánské

Peruánští obyvatelé používají Macu k léčbě mnoha neduhů a problémů - na anémii, menstruační poruchy, potenci, únavu, sníženou imunitu i na zvýšení sexuální výkonnosti. Mnozí odborníci tuto rostlinu studovali a zjistili, že obsahuje řadu významných látek, například macamidy a macaeny, které mají přímý vliv na sexuální výkon. Potvrdili tím, že Maca peruánská má pozitivní vliv na hormonální hladinu u mužů i žen.

Potvrzené účinky Macy peruánské:

  • zvyšuje energii
  • zlepšuje stav mysli a snižuje úzkost a stres
  • podporuje imunitní systém
  • urovnává hormonální hladinu
  • pomáhá při menopauze
  • snižuje PMS a upravuje menstruační cyklus
  • pomáhá při hormonálním akné
  • zlepšuje libido a sexuální výkon
  • pomáhá bojovat s neplodností
  • má příznivý vliv na počet a kvalitu spermií

 

Maca peruánská je všestranná bylina, která vám pomůže při nedostatku energie, na vyrovnání hormonální hladiny i na zvýšení libida. Užívat se doporučuje jednou až dvakrát denně, ideálně při jídle.

 

Náš tip: Maca ve formě tobolek

Pokud si nechcete pěstovat a zpracovávat vlastní řeřichu peruánskou, doporučujeme zakoupit extrakt ze sušeného kořene. Ideálně ve formě tobolek, které se rychle a jednoduše užívají. Na trhu najdete také prášek - ten ale není příliš praktický. Mnozí lidé bojují s nezvyklou chutí Macy a musí si míchat prášek do ovocných džusů. Tobolky obsahují vysoce koncentrovaný extrakt kořene a díky rychlému užívání se nemusíte chuti Macy bát. Stačí je zapít čistou vodou a je to.

 

Samostatně i ve zvýhodněném balíčku

Macu peruánskou u nás můžete zakoupit samostatně i ve zvýhodněném balíčku. Ten kromě 90 tablet Macy obsahuje také 60 tablet Curapilu pro vyživení vlasů, nehtů a vlasové pokožky. 

 

 

 

Zkušenosti s Macou peruánskou

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Maca od @curapil.cz ???????? Původně jsem myslela, že ji nechám Kamilovi, ale ten na ni furt zapomínal a to mi pak nepřišlo smysluplný... Když jsem tady před nedávnem sdílela svůj problém s pupínky podél čelisti a u koutků, spousta lidí mi napsala, že pokud mám jinak obličej čistý, tak je to zřejmě hormonální problém. Hned jsem si vzpomněla, že na ten mi kdysi, po vysazení HA hrozně pomohla právě Maca (odtajňuju níže). Tak jsem si ji od Kamila zase vzala a zrovna teď začínám druhé balení. Za tu chvilku mám pocit, že se to už opravdu zlepšilo. Je potřeba ale říct, že jsem taky trochu omezila pití coly, skoncovala jsem s polotovary k obědu, zařadila zase čistší kosmetiku a tohle všechno doplňuju macou... . Onehda jsem se tady trochu svěřila, že jsem po HA dlouhou dobu neměla vůbec v pořádku cyklus. Lékař mi pak už i naznačil, že to možná chvilku může trvat, až se rozhodneme mít miminko. Tehdy jsem ho sice ještě tolik nechtěla, ale strašně mě to polekalo a hned jsem googlovala, co bych mohla pro své tělo udělat, aby se dostalo v tomhle směru víc do pohody. A narazila jsem právě na macu. Kromě toho o ní mluvila kdysi i jedna kamarádka, na což jsem si hned vzpomněla. Do pár týdnů se mi nejen úplně upravil cyklus, ale navíc jsem byla nečekaně i těhotná. No a po tomhle tajemství na stories mi vybuchl direkt. Pár holek psalo, že mají úplně stejnou zkušenost a spousta těch, co se jim zatím nedaří, chtěla hned vědět detaily. . Dlouho jsem se rozhodovala, jestli tenhle post v rámci dlouhodobé spolupráce s Curapilem vypublikuju, ale právě proto, že se mě na to někdo pořád ptá, jsem se rozhodla, že to postnu. Bylo by mi líto, kdybyste teď macu bláhově objednávali po kilech, protože je to ultimátní a zázračný lék na neplodnost. Nic takového tím opravdu říct nechci. Jen můžu upřímně říct, že mně pomohla a že to třeba může být další kousek do skládačky i pro vás. . Tahle od Curapilu mi přijde bezva i v tom, že je v tobolkách, protože po sypké se mi pokaždé natnulo. ???????? Kód LUCIFERIKOVÁ teda zatím stále platí pro všechny, kdo to chcou s Macou (nebo i čímkoli jiným od Curapilu) zkusit. . #spoluprace #doplnekstravy #curapil #maca #macaperuanska #curapileffect

Příspěvek sdílený ???? Lucie Feriková ???? (@luciferikova),

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.