Jak si zachovat krásné vlasy i po porodu? Rozhovor s maminkou DominikouSpoustu maminek trápí během těhotenství i po porodu problémy s vlasy. Bohatou hřívu často vystřídají vlasy slabé a bez života, které se nepříjemně a nevzhledně třepí, a především mnohem výrazněji vypadávají. K tomu se přidají problémy s pletí či nehty a krásné období mateřství se stává spíše stresujícím. Vyzpovídali jsme maminku Dominiku, která bojovala se stejným problémem. A díky Curapilu tento boj vyhrála! 

 

Potýkala jste se někdy s problémy s vlasy, pletí nebo nehty?  

Ano, potýkala! A to hlavně po porodu. Jako asi každá druhá žena… Těhotenství a mateřství je krásné období, ale bere si svou daň. Vlasy mi po porodu hodně padaly, bála jsem se i česat, protože pohled na kartáč plný vlasů mě vždy skoro rozplakal. A nehty a pleť? To byl stejný problém. Pleť byla suchá a v podstatě bez života, nehty se lámaly a třepilyJelikož jsem naplno kojila, hledala jsem vitamíny vhodné i pro kojící. A pak jsem objevila tablety Curapil MAMA, které mi hodně pomohly. Vlasy zesílily a přestaly padat, tablety byly pořádnou vzpruhou i pro pleť a kvalita nehtů se také dost zlepšila. Už po měsíci jsem viděla velké změny! 

Vyzkoušela jste už někdy dříve nějaké doplňky stravy na podporu růstu vlasů nebo třeba na zlepšení kvality pleti? 

Brala jsem řadu suplementů, ale spíš celkově na podporu organismu, imunitního systému a podobně. Na zlepšení kvality vlasů nebo nehtů ne – nikdy předtím jsem to nepotřebovala. 

 

Jak jste se o značce Curapil dozvěděla? 

Na Curapil jsem narazila na Instagramu. Zpočátku jsem dlouho váhala – procházela jsem recenze a bála se, že jde pouze o reklamu a slibovaný efekt takový rozhodně nebude. Výrazně na mě ale zapůsobil fakt, že se jedná o přírodní vitamíny a kosmetiku s původem tady u nás, v Česku

 

Jaké konkrétní Curapil produkty jste používala nebo stále používáte? 

Od Curapilu jsem vyzkoušela snad vše, co je v nabídce. Od vitamínů jsem se přesunula k pleťové kosmetice a později i k tělové. Miluji Curapil sprchový peeling, duo ranní a noční pleťový krém na obličej a také kolagenový drink – ten je v kombinaci s vitamíny pro pleť naprostá bomba! 

A jste s Curapil kosmetikou i vitamíny spokojená? 

No jéje, a jak! Opravdu musím říct, že Curapil produkty splňují přesně to, co slibují. Tak to mám ráda: když si něco koupíte a slíbený pozitivní efekt se skutečně dostaví. Teď se na své vlasy nemůžu vynadívat a proces jejich zlepšení navíc stále pokračuje. Pokud tak stejně jako já na začátku váháte, nebojte se a opravdu Curapil zkuste. Kdyby přece jen z nějakého důvodu nesplnil vaše očekávání, můžete využít garanci spokojenosti. Za sebe si ale myslím, že k tomu opravdu nebudete mít důvod, naopak brzy doobjednáte další a další produkty (tak jako já). 

Doporučila byste Curapil i ostatním? 

Co doporučila, stále doporučuji! Curapil chválím a radím ostatním maminkám, kudy chodím. A nejen maminkám. Jakmile se mi některá z mých kamarádek nebo známých svěří, že ji trápí problémy s vlasy, pletí či nehty, vždy je odkážu na Curapil. Doporučuji ho také těm, které už nechtějí používat běžnou kosmetiku z drogerie plnou syntetických látek, parfemace a alkoholu, ale chtějí svému tělu dopřát přírodní péči

 

Chybí vám něco v nabídce sortimentu Curapil? 

Jsem s aktuální nabídkou kosmetiky i vitamínů spokojená a myslím, že si vybere opravdu každý, ať už ho trápí vypadávání vlasů, nedokonalosti pleti nebo chce svému tělu dopřát kompletní a účinnou výživu. Možná mi maličko chybí vlasová kosmetika určená přímo konkrétnímu typu a druhu vlasů – šampon a kondicionér určený blondýnkám, zrzkám nebo brunetkám. Na druhou stranu skutečně oceňuji nabídku kosmetiky i doplňků stravy pro maminky. Tu najdete u málokterého výrobce (a obzvlášť českého).

 

Prozradíte nám na závěr, jak vypadá vaše běžná vlasová či pleťová rutina? 

Co se týče pleti, ráno ji umyji mycím gelem a dočistím pleťovou vodou. Do vyčištěné pleti zapracuji sérum pomocí masážního face rolleru a vše zakončím vrstvou ochranného denního krému. Večerní pleťová rutina vypadá obdobně, sérum jen nahradím retinolovým olejem a namísto denního ochranného krému sáhnu po nočním hydratačním.
Co se týče vlasů, každý den ráno užívám vitamíny Curapil v kombinaci s kolagenovým drinkem. Při umývání volím osvědčenou kombinaci šamponu a kondicionéru – oba produkty mají příjemně jemnou a uklidňující vůni, a tak je pro mě mytí vlasů i skvělým relaxem.