Keratin a D-panthenol: nerozlučná dvojka pro zdravé vlasy

Stejně jako Bonnie a Clyde tvoří legendární dvojku. Víte, kterou slavnou dvojici ze světa vlasové kosmetiky máme na mysli? Řeč je o keratinu a D-panthenolu! Odpoutejte na okamžik pozornost od filmových hrdinů a zjistěte, čím tato dvojice vlasům prospívá.

blog_keratin_uvodka

Keratin v roli zedníka: Opraví a zahladí vlasové trhliny

Víte, co si pod představit pod pojmem keratin? V zásadě jde o pevnou stavební bílkovinu, která tvoří až 88 % vlasové struktury. Množství keratinu v koříncích zároveň ovlivňuje kvalitu, růst, ale i výslednou podobu vlasů. Keratin jsme do kosmetických přípravků Curapil přidali i my. Tušíte proč?

Přenesme se na okamžik do světa zedničiny. Pokud chcete opravit prasklinu ve zdi, pravděpodobně ji zatmelujete. Na stejném principu funguje i keratin, který zaplňuje trhliny ve vlasovém vláknu. Výsledkem je opravený a vyhlazený vlas.

 

Zajímavost ze světa krásných vlasů: Řadíte se mezi #rovnovlásky nebo #kudrnovlásky? Pokud vás příroda obdarovala rovnými vlasy, znamená to, že je keratin na celém vlasovém váčku rozmístěný rovnoměrně. Pokud jste majitelkou krásných kadeří, keratin je na vlasech uspořádán nepravidelně. V důsledku toho rostou vlasy různými směry.

beautiful-casual-cute-206582

Předcházejte poškození vlasů s D-panthenolem

Mezi nejpoužívanější vitamin ve vlasové kosmetice patří D-panthenol. Své prvenství si hrdě vybojoval díky dobrému vstřebávání. Víte, čím dalším je pro vlasy prospěšný?

  • Hydratuje vlasové vlákno
  • Zlepšuje rozčesávání vlasů a zbaví vás nepříjemného cuchání
  • Zamezuje lámání vlasového vlákna, ale i dalšímu poškození
  • Nastartuje růst a dodá vlasům nádherný lesk

Zajímá vás, jak spolupracují keratin a D-panthenol? D-panthenol se díky svým vlastnostem výborně váže na keratin a posiluje vaše vlasy.

 

Tip ze světa krásnovlásek: Zajímá vás, jak ovlivňuje vlasovou strukturu kofein, pivovarské kvasnice nebo topinambur? Koukněte se na naše dřívější články.

57

Ověřte blahodárné účinky keratinu a D-panthenolu na svých vlasech i vy! Vyzkoušejte přírodní šampon a kondicionér Curapil.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení