Multienzym komplex Curapil

249 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024

Trávení ovlivňuje nejen úroveň naší energie, ale i psychickou pohodu nebo náš vzhled. Podpořte a urychlete zdravé trávení všech tuků, cukrů i bílkovin přípravkem Multienzym komplex. Ten v každé dávce obsahuje 150 mg trávicích enzymů DigeZyme®. Konkrétně se skládá z vyvážené kombinace amylázy, proteázy, laktázy, lipázy a celulázy, které hrají v našem organismu klíčovou roli v procesu trávení, a to nejen z hlediska vstřebávání živin, ale i při absorpci nepostradatelných minerálů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pomozte svému organismu k lepšímu trávení. Směs pěti trávicích enzymů DigeZyme® v jedné tabletě Multienzym komplex je navržena tak, aby odolala agresivním žaludečním šťávám, a tělu tak dodala optimální množství enzymů během celého dne. Enzymy ovlivňují nejen správné trávení a celkový stav zažívacího systému, ale také obrovské množství dalších reakcí v organismu.

Jaké jsou hlavní složky DigeZyme® v Multienzym komplexu Curapil?

Amyláza se vyskytuje ve slinách a ve slinivce břišní. Její hlavní funkcí je štěpení škrobů a polysacharidů na jednodušší cukry. 

Proteáza štěpí peptidické vazby bílkovin, a tím urychluje tzv. proteolýzu, tedy rozklad a trávení proteinů. Dále pak tento enzym pomáhá při zánětlivých onemocněních, hojení ran, metabolickém syndromu, ale také proti otokům.

Laktáza je zásadní enzym pro štěpení mléčného cukru, tedy laktózy, na jednodušší sacharidy – glukózu a galaktózu. Přirozeně se vyskytuje v tenkém střevě, které ji i produktuje. Nejvyšší množství tohoto enzymu mají kojenci a postupně se s věkem přirozeně snižuje. Jeho nedostatek se pojí s laktózovou intolerancí (nesnášenlivostí mléčného cukru), což se nejčastěji projevuje plynatostí či průjmem.

Lipáza slouží k rozkladu tuků na glycerol a mastné kyseliny, které jsou následně absorbovány ve střevech. O produkci tohoto enzymu se stará slinivka břišní, ústa a žaludek. Když je ho dostatek, pomáhá při spalování tuků. Jeho nedostatek naopak může indikovat záněty či jiné vážné zdravotní komplikace. Proto by lidé s cystickou fibrózou, Crohnovou chorobou či celiakií měli lipázu pravidelně doplňovat, a to nehledě na svůj jídelníček. 

Celulázu naše tělo nedokáže vytvořit, a pro její vznik se proto musíme spoléhat na flóru v našem tlustém střevě. Přirozeně ji totiž vytváří různé kmeny hub, prvoků a bakterií. Mezi nejdůležitější funkce tohoto enzymu řadíme štěpení celulózy na jednodušší prvky. To organismu dodává potřebnou energii a pomáhá udržet optimální hodnotu cukru v krvi. Snižuje rovněž hladinu cholesterolu a působí prebioticky, čímž podporuje aktivitu střevní mikroflóry a pomáhá detoxikovat střevní trakt.

 

Obsah balení: 60 tobolek

Dávkování: 1 tobolka denně po jídle. Zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Denní dávka obsahuje: DigeZyme® (amyláza, proteáza, laktáza, lipáza, celuláza) – 150 mg.

Složení: Komplex trávicích enzymů DigeZyme®, mikrokrystalická celulóza (plnidlo), stearan hořečnatý rostlinného původu (plnidlo), rostlinná želatina (tobolka).

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.