Tajemství růstu vlasů: Co je možné ovlivnit a co už ne?

Růst vlasů je jedno z nejvíce diskutovaných témat ve vlasovém světě. Jak rychle rostou vlasy? Proč vypadávají? Jak rychle dorostou do mé vysněné délky a dá se to ovlivnit? V dnešním článku se podíváme této problematice blíže na zoubek a zodpovíme si vaše nejčastější otázky.

 

rust vlasu uvodka3

 

Růst vlasů má 3 fáze

Všechny vlasy si během svého “života” projdou 3 fázemi. První, anagenní neboli růstová fáze trvá 2-6 let. Na začátku každého cyklu vyraší z folikulu (tkáně skládající se z vlasové cibulky a pochvy) malý vlásek. K tomuto folikulu je vlas připoután následujících několik let, během kterých roste a roste, dokud se nedostane do další fáze - katagenní. V této chvíli už je buňka vyčerpaná a vlas přestává růst. Zastaví se a zůstane tak několik týdnů. Poté přijde třetí, poslední fáze - telogenní, která může trvat i několik měsíců. Během ní vlas i s folikulem vypadne a udělá místo pro nový.

rust vlasu_2

Životnost každého vlasu je průměrně 2-7 let. Nemusíte se ale bát, že byste každých 7 let přišli o všechen porost na hlavě. Vlasy nevypadávají najednou (pokud nejde hormonální výkyv, následek léčby či nemoc). Na pokožce hlavy se nachází kolem 100 tisíc vlasů a každý se ocitá v jiné fázi cyklu. Dochází tak k přirozené vlasové výměně. Každý den přibližně 100 vlasů vypadne a naopak desítky dalších začnou růst. Vlas přitom poporoste měsíčně o cca 1 cm.

 

“Proč se mi vlasy v určité délce vždycky zastaví?”

První, růstová fáze, která ovlivňuje finální délku vlasů, je individuální a je dána geneticky. Někomu rostou vlasy maximálně 2 roky, někomu 5 let a některým mohou dokonce i 10 let. Na světě proto existují lidé, kteří mají vlasy maximálně po ramena, i lidé, kterým hříva doroste až po kolena.

 

Rychlost růstu vlasů a co má na ni vliv

Ačkoliv to teď vypadá, že rychlost a délku vlasů nejde nijak ovlivnit, není to tak úplně pravda. Z větší části nám je vše dáno geneticky (hustota, barva, maximální délka...), ve hře jsou ale i další věci, které na to mají vliv. Je to především naše zdraví, strava a péče o vlasy.

Pokud víte, že vám kdysi vlasy rostly v pořádku a zničehonic začnou více padat, zkracuje se růstová fáze, vlasy mění strukturu nebo nejsou tak kvalitní, značí to, že se něco děje. Může jít o:

 • hormonální výkyvy (puberta, těhotenství, porod, menopauza, hormonální léčba),
 • stres,
 • nedostatek živin v těle (špatná životospráva, málo vitamínů a minerálů),
 • špatnou péči (nevhodné přípravky a styling, až moc utažené culíky, časté barvení a zesvětlování…),
 • onemocnění (od kožních problémů až po autoimunitní onemocnění).

 

A v takové chvíle přijdou vhod doplňky stravy a speciální vlasové přípravky. Doplňky stravy, mezi které patří i naše tablety Curapil, vám dodají vitamíny, minerály a živiny potřebné pro růst zdravých a kvalitních vlasů (bílkoviny, inulin, křemík, draslík, aminokyseliny…). Vlasové přípravky vám zase pomohou s ochranou zvenku. Například naše přírodní vlasová kosmetika (šampón a kondicionér Curapil) obsahuje kofein, extrakt z aloe vera, arganový olej, keratin, D-panthenol a další účinné látky. Kofein prokrvuje vlasovou pokožku a tím stimuluje růst vlasů, keratin pomáhá zacelit vlasové vlákno, aloe vera a d-panthenol zase příjemně hydratují.

 

“Vlasy mi po Curapilu rostou jak houby po dešti, jsou silnější a lesklejší. Začala jej používat i moje mamka a taky je moc spokojená.” zákaznice Nikol

 

Růst vlasů podle kadeřnic

Chcete-li dosáhnout zdravých a dlouhých vlasů doporučují kadeřnice z opavského salónu Vlasy Vousy zaměřit se na správnou (a hlavně šetrnou) péči:

 1. Opatrně rozčesávat vlasy od konečků
 2. Vybrat si správnou vlasovou kosmetiku pro váš typ vlasů
 3. Dbát na pečlivé vymytí šampónu
 4. Používat vždy kondicionér, případně i masky na vlasy
 5. Chránit vlasy před stylingem přípravky s termální ochranou
 6. Pravidelně zastřihávat roztřepené konečky
 7. Používat vlasové přípravky s keratinem (posiluje vlasy)
 8. Nepodcenit stravu a vnitřní výživu

 

Nejlepší výběr kadeřnic

Kadeřnice z Vlasy Vousy Opava doporučují:

Prohlédněte si celý balíček

 

 

Zkušenosti zákaznic

Pomohli jsme stovkám žen ke krásným a zdravým vlasům. Přečtete si jejich recenze, které nám zaslaly na Facebook: 

recenze_nikolrecenze_lucie 

 recenze_veronika    recenze_katerina 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení