Tupírování vlasů na večírek: Jak na to?

Chystáte se na večírek a nemáte čas zajít ke kadeřnici nebo hledáte efektní účes „narychlo“ ke štědrovečernímu stolu?  Vsaďte na tupírování! Poradíme vám, jak během chvilky vykouzlit účes, který vám bude každá závidět a nezničit si vlasy.

cover photo

Vašim vlasům chybí objem? Tupírujte.

Máte jemné, rovné vlasy a nebaví vás hrát si pokaždé s natáčkami nebo kulmou? Nevadí, dnes totiž nejvíc frčí jednoduché účesy, které obvykle vyžadují jen trochu cviku a šikovnosti.

Skvělý efekt docílíte obyčejným tupírováním, které nažene objem tam, kde chybí. Natupírované vlasy vypadají skvěle jen tak nebo mohou sloužit jako základ pro elegantní drdol nebo romantický francouzský cop. 

  • Pozor na to, že tupírování vlasy mechanicky poškozuje, vlasy si proto netupírujte každý den.

Jak si vlasy při tupírování nezničit?

Věříme, že už máte doma naše novinky: přírodní šampon a kondicionér, které vašim vlasům šetrně dodají krásný lesk a hlavně sílu. Zdravým a silným vlasům příležitostné tupírování neuškodí

Vlasy si tupírujte hned po umytí a šetrném vysušení (o způsobech, jak nejlépe usušit vlasy a nezničit je přitom, jsme psali minule).  

Jaký hřeben použít?

Ideální je tenký tupírovací hřeben, který poznáte podle úzkých a těsně vedle sebe naskládaných zoubků v jedné řadě. Ještě lepší je použít hřeben, na kterém se střídají krátké zoubky s delšími. Použít můžete i kartáč, který ale vlasy zacuchá a není tak šetrný.

big

Zdroj foto: vlasy-kosmetika.cz

Prameny vlasů češte pozpátku 

Nejprve oddělte nejvrchnější pramen vlasů na místě, kde chcete největší objem, přichyťte jej sponou, aby vám nepřekážel. Pak oddělte spodní pramen, který začnete tupírovat: postupně jej začesávejte směrem ke kořínkům.

  • Tip: Nesnažte se natupírovat naráz celou délku vlasů, tupírujte po menších úsecích, např. po 5 centimetrech. Pokračujte, dokud nedosáhnete kýženého objemu.

Postup případně opakujte na dalším pramenu. Když jste s objemem spokojená, natupírované vlasy jemně přečešte hřebenem, aby vypadaly uhlazeněji, ale ne natolik, abyste je úplně rozčesala. Pak uvolněte vrchní pramen, který natupírované vlasy zakryje – získala jste skvělý objem, a nevypadáte přitom jako čarodějnice!

Výsledek je potřeba důkladně přelakovat, aby vám vydržel celou noc a nemusela jste běžet na toalety s hřebenem v ruce.  Hotovo!

Pro inspiraci přikládáme několik účesů, které vznikly tupírováním. Vyberete si některý z nich?

e9b870345c67fd8d06d8e1285350be03

Zdroj foto: Pinterest / haircuthairstyles.com

c19cf53013b45ca2d2e8c910a44e55dc

Zdroj foto: Pinterest / Lively

3731fa20fbe68b0fb01a82837075b2ab

Zdroj foto: Pinterest / Simone Caus

Na závěr: Jak šetrně rozčesat natupírované vlasy?

Rozčesat zacuchané, natupírované vlasy je předem prohraný boj, který obvykle končí chomáčem vytrhaných vlasů v koši. Nejlepší je zamířit do sprchy a vlasy si umýt šamponem a kondicionérem, který je zjemní a usnadní rozčesávání.

Zaujal vás náš dnešní článek? O čem byste si ráda přečetla příště? Dejte nám vědět v komentáři na Facebooku nebo na Instagramu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení