Jak správně usušit vlasy

Víte, že některé věci, které běžně při sušení vlasů děláme, je mohou poškodit? Rozhodly jsme se v redakci na vlastní kůži vyzkoušet 4 způsoby, jak si usušit vlasy a sepsat naše postřehy. Tak se mrkněte, co dělat (a nedělat), aby byly vaše vlasy co nejkrásnější!

 

Jak správněusušitvlasy (1)

#1 Jít spát s mokrými vlasy

Tohle doma radši ani nezkoušejte. Věřte nám, udělaly jsme to za vás, a máte-li dlouhé, husté vlasy, budou mokré ještě ráno. Navíc se vám bude celou noc zdát, že se brodíte strašidelným močálem (zvlášť, když jste se před spaním s přítelem dívala na horor a rozčílila ho tím, že jste mu mokrou hlavu během lekavé scény zabořila do podpaždí).

Na druhou stranu musíme říct, že o spaní s mokrými vlasy panuje spousta mýtů, které nejsou pravdivé. Například, že si spaním na studených mokrých vlasech můžete přivodit nachlazení. Nachlazení a chřipku totiž nezpůsobuje chlad, ale virová infekce.

 

  • Výhody: Účes à la Blair Witch úplně zdarma
  • Nevýhody: Přítel se na vás zlobí, ve spánku na vás sahají příšery z hlubin oceánu a navíc ani nemáte záminku zůstat doma s rýmou

 

#2 Usušit jen ručníkem

O stupínek vyšší level, než je mokrovlasý experiment číslo jedna. Nikam nespěcháte a doma není nikdo, kdo by se vám příští dvě hodiny dobýval do koupelny? Pak vám bude stačit ručník, trpělivost a oblíbený playlist.

Když víte, jak na to, sušení ručníkem může být fajn. Nešetrné tření drsným ručníkem může narušit vlasovou strukturu, vlasy se pak lámou a třepí. Použijte proto radši dobře savý ručník z mikrovlákna, kterým vlasy jemně osušíte. Vlasy průběžně rozčesávejte řídkým hřebenem s dostatečně širokými zuby.

 stažený soubor

  • Výhody: Koupelna se na dvě hodiny změní na váš soukromý koncertní sál
  • Nevýhody: Nešetrné tření drsným ručníkem vám na hlavě vytvoří rozlámané hnízdo 

 

 

#3 Usušit fénem

Sušení fénem se hodí, když si a) vlasy myjete ráno, b) spěcháte někam ven nebo c) potřebujete mikrofon na pyžamové party. Vyzkoušely jsme si vlasy usušit na nejvyšším i nejnižším stupni a tady jsou naše postřehy.

Vysoký stupeň je sice mnohem rychlejší, ale pokud máte jemné vlasy, můžete si je tím poškodit (použijte proto například speciální přípravek na ochranu vlasů před horkem nebo olejíček). Fén stačí držet aspoň 20 centimetrů od hlavy – jednoduchým testem je namířit fén na dlaň ruky, horký vzduch by vás neměl na pokožce pálit.

Nižší stupeň je k vlasům mnohem šetrnější, ale trvá déle. Osvědčila se nám klasická kombinace s ručníkem – nejprve vlasy jemně osušte ručníkem z mikrovlákna, aby z nich nekapala voda, pak je rozčešte hřebenem a postupně vysušte na nižším stupni.

 

  • Výhody: Rychlovka a nejlepší mikrofon pro méně nadané zpěvačky (sousedi vás přes něj nebudou slyšet)  
  • Nevýhody: Fénování příliš zblízka a na nejvyšším stupni může jemnější vlasy vysušovat a poškodit

 

TIP:

Čím zdravější vlasy máte, tím lépe budou po sušení vypadat. Dodejte jim vitamíny z přírody, které obsahuje doplněk stravy Curapil.

 

#4 Usušit kulmofénem

Kulmofén je šikovný vynález neznámého vlasmistra, který kombinuje fén s kulmou do jednoho. Po vyzkoušení si myslíme, že jsou po něm vlasy upravené a hebké: jako když vám je kadeřnice vyfouká přes kartáč v salonu.

Vlasy nám připadaly i rovnější, pro holky s mírně zvlněnými vlasy by kulmofén mohl být šetrnější alternativou k žehlení.  

 airstyler-87881_960_720

  • Výhody: Perfektní, když se vám nechce patlat s účesem | Lásku ke kulmování objevily už pin-up girls ve čtyřicátých letech
  • Nevýhody: Začnete ho sebou táhnout všude a budete potřebovat větší kabelku

 

Co si myslíte o našem experimentu se sušením vlasů a jaký způsob vyhovuje vám? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích na Facebooku!