Nehty jako vizitka

Vedle zdravých a lesklých vlasů jsou to i kvalitní a pevné nehty, které patří mezi znaky dobře udržované ženy. Proto je tak důležité věnovat jim náležitou pozornost. V současnosti existuje nepřeberné množství druhů manikúr a nehtové péče, které využívají různé laky, oleje, krémy či vitamíny na podporu růstu a kvality nehtů.

Co je vlastně alfou a omegou kvalitních a zdravých nehtů? Většina z vás se potýká s fenoménem tzv. papírových nehtů, doprovázených jejich lámáním a třepením. Tyto potíže lze vyřešit podobně jako u problémů s vlasy nebo pletí, kdy platí zásady konzumace nezávadných potravin, aplikace pouze kvalitní kosmetiky a užívání odpovídajících doplňků stravy s obsahem vitamínu B a zinku.

Poměrně populární, avšak dnes již ustupující, je metoda nehtové modeláže, která však přináší i různá rizika. Právě umělé nehty mají mnohdy nepříznivý vliv na naše zdraví. Chemická nečistota nekvalitních materiálů, s nimiž pracují necertifikovaná nehtová studia, mohou mít například za následek alergickou reakci. Ta nemusí být omezena pouze lokálně na oblast nehtů, ale může se vyskytnout i na tváři a krku, nemluvě o celkových chronických zdravotních obtížích. Kromě výše zmíněné alergie hrozí dále i riziko kožní infekce či plísně. Z těchto důvodů vám doporučujeme za kvalitu si připlatit a navštěvovat pouze ověřená, a tím i důvěryhodnější, certifikovaná nehtová studia.

V současnosti se opět dostává do středu pozornosti klasická manikúra, kterou zvládne většina žen svépomocí v pohodlí svého domova. Pro ty z vás, jenž touží po manikúře, která vydrží o něco déle než ta domácí a navíc se nejedná o nehtovou modeláž, je tu metoda zpevnění gel lakem. Tato vydrží po dobu 2-4 týdnů. Pokud jste naopak zastánkyněmi čistě přírodních nehtů bez lakování, je pro vás vhodná úprava P-shine. Jedná se o manikúru japonského původu, založenou na principu leštění nehtů. Tato metoda je vhodná pro většinu druhů nehtů, navíc neobsahuje žádné syntetické látky a je tak založena pouze na přírodní bázi.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení