S kódem LETO30 nyní získáte 30% slevu na celý Váš nákup!

Retinol: hrdina v boji proti stárnutí

Retinol_clanek

Život nám na kůži kreslí vzpomínky na radostné i smutné chvíle – vrásky. Retinol je pomocník, který dokáže pleť vyhladit a zjemnit, aby tyto nedokonalosti nebyly vidět. Vrásky zmizí, vzpomínky zůstanou.

Co je retinol?

Retinol patří do skupiny retinoidů, což jsou deriváty vitamínu A. Ty mají blahodárné účinky na naši pleť – dokážou ji hydratovat, vyhlazovat a zjemňovat, a hlavně jsou skvělou anti-aging složkou. Díky své všestrannosti se retinoidy navíc hodí pro každý typ pleti. 

Mezi retinoidy patří:

  • Kyselina retinová – aktivní a nejsilnější forma vitamínu A. Účinně působí proti stárnutí i projevům akné a snadno se vstřebává.
  • Retinal – se v kůži postupně přeměňuje na kyselinu retinovou. Omlazuje pleť, obnovuje kožní buňky a je ideální i pro citlivou pokožku.
  • Retinol – představuje čistou formu vitamínu A. Zpomaluje stárnutí a podporuje obnovu kožních buněk. Zároveň redukuje skvrny, hydratuje a velmi často se využívá proti akné.

V čem je retinol prospěšný?

Retinol je z retinoidů nejúčinnější, proto se v kosmetice používá nejčastěji. Perfektně ho využijete už při prvních příznacích stárnutí, kdy se na pleti začínají objevovat skvrny, vrásky a suchá, dehydratovaná místa. Vaši tvář rozjasní, dodá jí potřebnou hydrataci a podpoří tvorbu kolagenu a elastinu. Pokožku tak zpevňuje, vyhlazuje a zachovává její pružnost.

Žena

Jak retinol používat?

Pokud s retinolem začínáte, doporučujeme ho nanášet v malém množství a postupně ho zvyšovat. Retinolové sérum používejte pouze večer, protože je citlivé na slunce. Pár kapek vmasírujte do důkladně vyčištěné pleti a nechte působit. Následující ráno si naneste denní krém s ochranným faktorem SPF.

Při častém nanášení nebo vysoké koncentraci může vzniknout nepříjemné podráždění, zanícení či zarudnutí. U citlivé kůže mohou být projevy výraznější. Nikam proto nespěchejte, retinolová péče potřebuje svůj čas.

Jak zvýšit účinky retinolu:

  • Do denní rutiny přidejte denní krém nebo sérum s vitamínem C. Skvěle se totiž s retinolem doplňují.

Shrnutí

Udržte si vzhled mladistvé pleti co nejdéle. Víte, jak o ni pečovat správně? Není to jen o každodenní rutině a správném výběru kosmetiky, ale také o tom, jak si čistíte tvář i pomůcky, které používáte. Vyvarujte se chyb a mějte krásnou a zdravou pleť.