Ježíšek by u nás měl nakoupit nejpozději do 18. prosince. Jen tak bude mít jistotu, že se dáreček pod stromečkem opravdu objeví.

Tvrdá, nebo měkká voda? Co na to vlasy?

„Máme doma tvrdou vodu.“

To už jste určitě od někoho slyšela – a pravděpodobně byla tato věta doprovázená povzdechnutím. Co to ale ve skutečnosti znamená?

Co říkají na tvrdou vodu vaše vlasy?

A hlavně: jak je chránit?

Tvrdá voda: Vysoké pH a spousta minerálů

Tvrdá voda je voda s vysokým obsahem minerálů, konkrétně vápníku a hořčíku. To zní dobře, co říkáte? Ne tak docela. Minerály se totiž usazují na povrchu vašich vlasů, a ty jsou kvůli nim nepoddajné, vysušené a náchylné k lámání.

Další vlastnost tvrdé vody je vysoké pH – okolo 8,5. Pro srovnání, „čistá“ voda má pH okolo 7 a vaše vlasy mezi 4,5 a 5,5.

Jak poznáte tvrdou vodu?

V první řadě podle usazenin ve varné konvici i na kohoutku. Na vlasech se projeví jejich vysušením a lámavostí.

Jak vlasy ochránit?

Tvrdá voda vlasy dehydratuje a otevírá vlasové šupinky. Proto vlasům dopřejte kvalitní hydratační šampon a kondicionér, který vlas zacelí a ochrání. Pozor, i nadbytečná chemie může vlasy vysušovat a ochraňovat, proto volte přírodní přípravky.

vliv vody na vlasy

Tip pro krásnovlásky: Tvrdou vodou trpí i vaše pokožka. Hydratujte a vyživujte ji s pomocí přírody – skvělé je například bambucké máslo.
 

Měkká voda: Lepší, ale…

Je tedy pro vaše vlasy lepší měkká voda? Ano, ale… ne úplně. Velmi měkká voda se neobsahuje téměř žádné minerály. Vaše vlasy nepoškozuje, ale můžou kvůli ní působit zplihle a mastně.

Jak poznáte měkkou vodu?

Kohoutek ani jiná místa se nezanáší vodním kamenem. To je dobré. Vaše vlasy jsou ale zplihlé a bez objemu.

Co s tím?

Důkladně vlasy oplachujte – měkká voda hůř vymývá šampon a kondicionér. Vlasy příliš nezatěžujte maskami a používejte jen tolik kondicionéru, kolik je vážně potřeba.

Jakou vodu máte vy? A jak na ni reagují vaše vlasy? Dejte nám vědět do komentářů na Facebooku a sdílejte své zkušenosti s ostatními.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.