S kódem LETO20 nyní získáte 20% slevu na celý váš nákup!

Triky pro perfektní plážové vlny


 

Objevte půvab plážových vln i ve svých vlasech! Účes běžně označovaný jako „plážové vlny“ je nadčasový, ležérní a evokuje letní atmosféru. Je inspirovaný okouzlujícími vlnami oceánu, i proto se stal oblíbenou volbou těch, kteří preferují uvolněnější a bezstarostný vzhled. Ať už plánujete den na pláži, rodinný výlet, běžný den v práci nebo speciální událost, plážové vlny nabízejí univerzální a působivý vzhled, kterého snadno dosáhnete v několika málo krocích. Pojďme se společně podívat jak na tento oblíbený účes a jak vlny na svých vlasech udržet co nejdéle.

 

Plážové vlny jsou víc než jen účes: znázorňují životní styl plný relaxace, svobody a přirozené krásy. Díky různým metodám, kterými můžete tohoto vzhledu dosáhnout, a možnostem rozšíření o různé doplňky, zůstávají plážové vlny klasickou a oblíbenou volbou pro všechny, kteří hledají špetku elegance a nadčasovosti

Plážové vlny vs. klasické 

Plážové vlny mají jedinečný půvab, který je odlišuje od jiných účesů. Na rozdíl od dokonalých kadeří a loken nebo hladce rovných pramenů v sobě ukrývají plážové vlny přirozenou a neuhlazenou strukturu, která evokuje bezstarostnou atmosféru dne stráveného na pláži. Přinášejí neformální a elegantní vzhled, což z nich činí ideální volbu pro jakoukoliv příležitost, od slunečného dne u vody po glamour večerní akci. 


Techniky a pomůcky 

Skvělou vlastností plážových vln je mimo jiné i to, že jich lze dosáhnout různými způsoby, což tento účes činí snadno dostupný téměř pro každého. Zde jsou nejčastější a nejoblíbenější postupy, jak plážových vln dosáhnout: 

  • Kulma nebo žehlička na vlasy

Jedním z nejjednodušších způsobů je použití kulmy nebo žehličky na vlasy. Tento způsob úpravy vlasů je ale nejvíce zatěžuje, proto byste se k němu neměla uchylovat příliš často. Nezapomínejte také na ochranu vlasů před působením tepla, jedině tak předejdete jejich poškození. 
Vlasy rozdělte na několik částí (v závislosti na tom, jak husté, ale i dlouhé vlasy máte) – jednotlivé prameny by měly být ideálně několik centimetrů silné. Každý pramen obtočte kolem kulmy, podržte několik sekund a poté nechte pramen volně sklouznout. Abyste dosáhla přirozeně vypadajících plážových vln, měňte směr, kterým vlasy kolem kulmy omotáváte. Vlasy také nenatáčejte až úplně u hlavy, ale začněte zhruba v jedné třetině. Pro plážové vlny je ideální kulma s kónickým tvarem bez klasických kleští, při výběru také dbejte na to, aby měla šetrný povrch (např. keramický). 

 

TIP: Aby byly vaše vlasy opravdu zářivé a vyživené, podpořte jejich zdravý vzhled Curapil vyživujícím sprejem. Ten jim navíc dodá lehkou příjemnou vůni a usnadní jejich rozčesávání.  

  • Fén s difuzérem 

Využila jste někdy u fénu speciální nástavec, který vás možná na první pohled spíše děsí? Jde o difuzér, který je vhodný jak pro majitelky vlnitých a kudrnatých vlasů, ale i pro ty, které si chtějí na svých vlasech vytvořit uvolněné a přirozené vlny. Pro vytvoření plážových vln pomocí difuzéru je potřeba použít přípravek na vlnění vlasů, tato metoda navíc vyžaduje trochu umu. 
Difuzér nastavte pod vlasy a postupně jím vlasy zvedejte a „načechrávejte“. Na fénu nastavte spíše nižší teplotu, než jakou jste zvyklá používat pro běžné vysoušení vlasů, vlny se tak lépe zafixují a vydrží déle. Ideální je také vlasy během celého procesu zvlhčovat – dbejte přitom ovšem na bezpečnost, elektrický spotřebič se s vodou příliš nekamarádí. Vlasy poté opět zafixujte lakem nebo přípravkem s obdobnou funkcí, na který jste zvyklá. 

  • Čelenková metoda

Pokud toužíte po přirozeně zvlněných vlasech bez působení tepla, sáhněte po klasické elastické čelence. I s ní totiž vykouzlíte nádherné plážové vlny, aniž byste poškozovala své vlasy. Tento způsob ovšem vyžaduje více času – ideální je pro tvorbu vln přes noc (nebo naopak přes den, pokud chcete mít účes na večerní akci). 
Čelenku si nasaďte na hlavu tak, aby byly všechny vlasy pod ní, nikoliv nad, jak je tomu při klasickém nošení čelenky. Jednotlivé prameny postupně obtočte a omotejte okolo čelenky, konce pod ni také zastrčte, aby vzadu netrčely. Po sundání čelenky jednotlivé prameny lehce prohrábněte prsty a v případě potřeby zafixujte lakem. V závislosti na tom, jak silné prameny kolem čelenky obtočíte, budou i vaše vlny uvolněnější a rozevlátější. Opět nezapomeňte na střídání směru omotávání – podpoříte tak přirozenost a ležérnost vln

zdroj obrázku: pinterest.com

  • Vlny pomocí ponožek 

Myslíme to vážně! Ponožková metoda je čím dál rozšířenější a oblíbenější, pomůcky na ni totiž máme každá doma a výsledek je stejně efektivní jako při použití kulmy. 
Vlasy rozdělte na několik částí – ideální je rozdělit vlasy na horní a dolní polovinu, přičemž z té horní vytvoříte více sekcí než ze spodní. Jednotlivé prameny namotejte na ponožku (nebo jakýkoliv pružný kus látky) jako na natáčku a u hlavy zavažte na uzel. Opět je tato metoda ideální na noc, kdy se ráno probudíte s elegantními vlnami a perfektním účesem pro celý den. 

 

zdroj obrázku: pinterest.com

  • Sprej s mořskou solí 

Abyste zvýraznila přirozenou strukturu vlasů a dodala jim nádech plážového vzhledu, vyzkoušejte sprej s mořskou solí. Je vhodný především pro majitelky vlasů, které se jim samy přirozeně vlní. Pokud máte vlasy rovné jako hřebíky, sprej evokující přímořské ovzduší na ně bude krátký. Sprej aplikujte na vlhké vlasy a prsty je po jednotlivých částech důkladně promačkejte a vytvarujte, dokud nedosáhnete uvolněného a lehce rozcuchaného vzhledu. 

TIP: Nezapomeňte se o vlasy starat i před a po vlnění. Doplňte jim potřebné vitamíny a dopřejte jim kvalitní šampon a kondicionér bez silikonů, sulfátů a parabenů. Díky tomu budou krásné, ať už je navlníte, nebo ne.  

Nedokonalosti jsou žádoucí! 

Krása a kouzlo plážových vln spočívá v jejich nedokonalosti. Narozdíl od precizních účesů nevyžadují plážové vlny přesnost a jednotnost, naopak vypadají mnohem lépe, když působí lehce rozcuchaně a ledabyle. Zaměřte se na přirozenou texturu a směr růstu svých vlasů a přizpůsobte tomu i tvorbu vln. Ještě lépe vlny budou vypadat na sestříhaných vlasech. Trocha neposlušnosti a asymetrie dodá účesu typický charakter a požadovaný ležérní efekt a učiní jej autentičtějším. 

Následná péče 

Plážové vlny jsou nenáročné na údržbu, ale trocha speciální péče udrží váš účes v perfektním stavu. Vyhněte se nadměrnému česání, které by mohlo způsobit krepatění a poškození struktury vln. Když už budete chtít vlasy pročesat, volte hřeben se širokými zuby nebo je jednoduše prohrábněte prsty. Vyvarujte se také příliš silné vrstvě laku a aplikaci z malé vzdálenosti, vlasy byste tak zbytečně zatížila a vlny by měly paradoxně větší tendenci zplihnout. 

TIP: Abyste se o své vlasy mohla starat co nejlépe a s co nejlepšími výsledky, je třeba znát svůj tip vlasů a konkrétní požadavky na péči o ně. S tím vám pomůže náš článek, do kterého jsme pro vás sepsali vše potřebné. 

Nebojte se doplňků 

Plážové vlny nabízejí skvělý základ pro experimentování s doplňky do vlasů. Dodejte svému účesu trochu boho stylu pomocí tenkých čelenek, květinových věnečků či sponek. Skvěle si rozumí také s letním širším kloboukem. Buďte kreativní a nebojte se vyjádřit svou osobnost a styl pomocí svých vlasů!