Koenzym Q10

299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.12.2023

Koenzym Q10 má nepřekonatelné účinky v boji proti projevům stárnutí. Své místo ale nemá jen v kosmetické anti-age péči. Je velmi důležitou, a především nenahraditelnou látkou pro většinu procesů, které v těle probíhají. Jen díky koenzymu Q10 totiž mohou naše buňky získávat energii přijímanou z potravy, a tak správně fungovat a růst. Mimo to slouží jako přirozený antioxidant, který podporuje imunitní systém a chrání buňky před oxidativním stresem a dalším poškozením. Naše tělo tuto látku samo produkuje, ovšem s přibývajícím věkem jeho přirozená hladina klesá. Zhruba od 25. roku věku je tak nutné koenzym Q10 doplňovat, a bránit se tak před únavou a poškozením organismu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak funguje koenzym Q10?

Všechny buňky našeho těla obsahují mitochondrie, které vytvářejí energii pro veškeré buněčné aktivity. Tedy pro většinu procesů, ke kterým v našem těle dochází. Koenzym Q10 podporuje tvorbu této energie a zároveň je nezbytný pro správnou funkci enzymů, které urychlují biochemické reakce v těle. Na množství koenzymu Q10 jsou přitom nejvíce závislé orgány s nejvyšším energetickým výdajem, tedy především mozek, játra a srdce. Přirozenou hladinu koenzymu Q10 v těle snižuje kromě rostoucího věku také špatný životní styl, stres, kouření a nedostatek kvalitního spánku. 

Jaké jsou účinky koenzymu Q10?

Koenzym Q10 snižuje riziko krevních sraženin a infarktu myokardu, snižuje krevní tlak, srovnává tep a zmírňuje bolesti při angině pectoris.  Vzhledem ke svému výskytu v dýchacím řetězci je nezbytný také při zvýšené fyzické aktivitě. Ženy s kardiovaskulárním či nádorovým onemocněním mají vyšší spotřebu koenzymu Q10, a měly by ho tak častěji a ve větší míře doplňovat. Koenzym Q10 také přispívá k lepšímu a rychlejšímu kyslíkovému a energetickému metabolismu, díky kterému náš mozek funguje lépe. Je proto vhodným doplňkem stravy pro studenty či osoby, u kterých je krátkodobě zvýšena mozková aktivita. 

Koenzym Q10 pro správné fungování našich orgánů

  • dodává tělu vitalitu a výkonnost
  • zabraňuje pronikání volných radikálů
  • podporuje normální srdeční činnost
  • snižuje krevní tlak a cholesterol 
  • zlepšuje paměť a soustředění
  • napomáhá správnému procesu dýchání
  • urychluje regeneraci tkání 

Pro koho je koenzym Q10 vhodný?

Koenzym Q10 je nezbytný především pro osoby střední generace, jejichž přirozená hladina koenzymu Q10 v těle ubývá. Na jeho pravidelné doplňování by se měli zaměřit osoby se sklony ke kardiovaskulárním či nádorovým onemocněním, obzvláště pak lidé trpící nadváhou, přidruženými nemocemi či nedodržující zdravý životní styl a pestrou, vyváženou stravu. Vhodný je také pro osoby vystavené vyšší fyzické či psychické zátěži, kterým napomáhá s větší odolností organismu a zvyšuje jejich hladinu energie a vytrvalosti. 

Obsah balení: 60 kapslí

Doporučené dávkování: 1 kapsle denně

Denní dávka obsahuje: Koenzym Q10 – 30mg

Složení: Slunečnicový olej, koenzym Q10, glycerol monostearát, sójový lecitin, softgelová kapsle (želatina, glycerin), oxid železitý (barvivo). 

Informace pro alergiky: Obsahuje sóju. 

Upozornění: Doplněk stravy. 100% vegan. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti do tří let, těhotné a kojící matky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: