S kódem LETO30 nyní získáte 30% slevu na celý Váš nákup!

Jak pečovat o oční okolí

 

Kůže v okolí očí je jedna z prvních částí našeho těla, kde se projeví stárnutí – zpravidla vráskami, tmavými kruhy a otoky. 

Ale proč? Je pro to hned několik důvodů – kůže kolem očí je tenčí a citlivější než na jiných částech těla. Naše oči navíc během dne pracují, a něco tak malého a samozřejmého, jako je mrkání, mračení nebo úsměv, se na očním okolí projeví. Kromě toho se na potížích mohou podílet i specifičtější faktory, jako genetika, UV záření, stres či špatná životospráva.

Je jedno, kolik vám je let – nikdy není pozdě se o oční okolí začít pořádně starat. V dnešním článku vám řekneme, jak na to. 

 

Hydratujte 

Slovo „hydratace“ v péči o pleť už moc obočí nezvedne – asi všichni jsme

si toho o její důležitosti už vyslechli hodně. Ale je pro to důvod. Hydratace se přes dostatečnou publicitu totiž někdy neprávem podceňuje

Kůže navíc potřebuje víc než obyčejnou vodu, a tak přichází řada na hydratační přípravky. Největší vykřičník, když přijde na hydrataci pokožky kolem očí, je potenciální podráždění – protože je oční okolí tenké a citlivé, je třeba vybírat přípravek pečlivě.

TIP: Náš
hydratační krém s přírodním složením v čele s kyselinou hyaluronovou, aloe vera nebo světlíkem lékařským se postará o intenzivní péči citlivě. 

Dejte pozor na složení

Předchozí bod se netýká jen hydratace, ale všech přípravků, které jsou určeny na péči o pleť – u tak citlivého a specifického místa, jakým oční okolí je, se vyplatí dávat na složení ještě větší pozor. 

Obecně platí, že (nejen) pro oční okolí jsou prospěšné antioxidanty. Ty pomáhají uvolňovat volné radikály, které vznikají externími vlivy (UV záření, kouření apod.). Antioxidanty ale mohou také zpomalit projevy stárnutí. Patří mezi ně například vitamín C nebo E. Blahodárné jsou ale také kolagenní peptidy či vitamín B. Obzvlášť při boji s vráskami se pak uplatní retinol a vitamín A

Vitamíny B a E najdete ve Vyhlazujícím očním krému – ten dále obsahuje třeba bavlníkový, hroznový nebo slunečnicový olej, který je skvělým antioxidantem. Lutein je také přirozený antioxidant, a kromě toho, že tělo ochrání před volnými radikály a pomůže od pigmentových skvrn, se pozitivně podepíše na zraku a míře únavy očí – to znamená méně mžourání a mračení

Dbejte na jemnou péči

Jak jsme si už řekli, pleť v okolí očí je tenoučká – jakýkoliv tlak nebo nešikovné zacházení spojené s každodenními aktivitami se tak může promítnout ve zvýšené tvorbě vrásek.

Když na oblast nanášíte přípravky, vždycky buďte co nejšetrnější. To samé platí pro odličování – stejně jako u předchozího bodu pak vybírejte kvalitní přípravky, nejlépe s přírodním složením.  

Využít můžete třeba Hydrofilní odličovací olej s vysokým obsahem vitamínů A, E a B, který i díky arganovému, ricinovému nebo slunečnicovému oleji účinně hydratuje a má antioxidační účinky

Dopřejte si masáž 

Stres, některé druhy potravin nebo špatná spánková hygiena mohou způsobit zadržování tekutin v těle, špatnou cirkulaci krve a napětí v očním okolí – to všechno vede ke vzniku otoků. Od toho může ulevit jemná masáž, která v oblasti očí podpoří krevní oběh a tlakem pomůže se zadrženou vodou. Doporučujeme investovat do face rolleru a gua sha destičky. Masáž tak bude efektivnější a osvěžující.

Myslete na spánek a stravu 

Možná je to jasné, ale stejně to musíme zmínit. Spánek, kvalitní a vyvážená strava a aktivní životní styl se na očním okolí podepíšou. 

Co se týče samotného jídla, zaměřte se na přísun vitamínů E, C, omega-3 mastných kyselin nebo draslíku – to znamená oříšky, brokolice, banány, rajčata, různé semínka nebo třeba avokádo. Nezapomeňte ani na dostatečný pitný režim a pravidelný pohyb – stačí 30minutová procházka nebo protažení. 

Pro okamžité doplnění různých důležitých živin doporučujeme Kolagenový drink, do kterého jsme přidali vitamín B, C, ale také zinek nebo hořčík. Můžete si navíc vybrat z šesti osvěžujících příchutí.

Zajímavost: Podle výzkumu Institutu pro výzkum péče o pleť (Skincare Research Institute) už za jedinou neprospanou noc pokožka ztratí elasticitu, je dehydrovaná, póry jsou viditelnější a výrazně se v ní zhoršuje cirkulace krve

Nezapomínejte na krémy s SPF (celoročně)

Kvalitní přípravek s SPF faktorem je základ. V létě to platí dvojnásob, ale je nebezpečné na něj zapomenout s příchodem chladnějších měsíců. UV záření se i přes nižší teploty do kůže dostává po celý rok a je jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí kůže. Pokud by tohle nestačilo, dokáže také způsobit závažná onemocnění. 

Náš ochranný krém SPF 50 obsahuje mimo jiné vitamíny A, B, C i E, kyselinu mléčnoupanthenol. Kromě účinné ochrany tak zpomaluje stárnutí a hydratuje

Shrnutí 

Oční okolí neodráží jen náš věk, ale také péči, kterou mu věnujeme. To nemusí znít hezky, ale ve skutečnosti je to skvělá příležitost – jakmile začneme dbát na hydrataci, výživu, životní styl a zaměříme se na ochranu proti vnějším faktorům, pozitivní výsledky jsou nevyhnutelné.