5 tipů, jak mít více energie

jak mít více energie_clanek 1 (1)

Podzimní sychravé počasí, kratší dny bez sluníčka a větší náchylnost k nachlazení. Máte v tomto období občas pocit, že jsou dny nekonečné, jste unavení a čeká vás ještě hromada zařizování? Poradíme vám, jak získat víc energie a užít si tak každý den naplno.

 1. Dopřejte si dostatečný spánek

Kvalitní spánek je pro člověka v kombinaci s dostatkem jídla a pitného režimu velmi důležitý. Jako minimální délka spánku se uvádí 7 hodin, každá chvíle navíc je bonus. Jinou potřebu spánku ale má žák základní školy, maminka na mateřské i vrcholový sportovec.

Aby byl váš spánek kvalitní, držte se několika jednoduchých věcí. Předtím než půjdete spát, si v místnosti vyvětrejte, čerstvý vzduch dělá divy. Před spaním odložte elektroniku, vyzařuje totiž škodlivé modré světlo. Udělejte pro dokonalý odpočinek maximum a podpořte jej Alchymedic elixírem. Ten je plný bylinných výtažků s uklidňujícími účinky.

Tip: Veďte si spánkový deník, dokážete tak zhodnotit, zda máte spánku dostatek. Nemusíte si pořizovat papírový blok, spánek lze sledovat v telefonu. Můžete využít například aplikace Google Keep nebo Floret.

spanek

 2. Dbejte na pravidelný pohyb

Když začnete den cvičením, budete mnohem čilejší. Nastartujete totiž nejen mozek, ale také prokrvíte tělo, což podpoří celý organismus. Nemusíte cvičit jen ráno, někdo si raději přispí a pohybu se věnuje až odpoledne nebo večer. Nejde ani o to, abyste se fyzicky odrovnali třeba v posilovně, stačí i svižná a přitom příjemná procházka na čerstvém vzduchu.

Tip: Dejte si 10minutovou rozcvičku, pár jógových asán nebo si běžte zaběhat. Uvidíte, jak vás to po ránu vzpruží. 

3. Zaměřte se na vyvážený jídelníček

Co dáte tělu zevnitř, to vám vrátí navenek. Pokud chcete mít více energie, věnujte pozornost tomu, co jíte a pijete. Máte ve stravě dostatek vitamínů a minerálů? Nejíte malé porce? Dopřáváte si často fast food? Dodržujete pitný režim? Vše zmíněné má totiž nejen vliv na to, jak se budete celkově cítit, ale i na kvalitu vašich vlasů, nehtů a kůže. Co nezískáte ze stravy, můžete ještě doplnit kvalitními doplňky stravy. Lidem nejčastěji chybí vitamín D, vápník a hořčík

Tip: Ideálním parťákem pro hlídání kalorií (ať už z důvodu hubnutí, hlídání váhy, nebo nabírání svalové hmoty) jsou mobilní aplikace. Například Kalorické Tabulky nebo Yazio.

4. Pečujte o své tělo

Hýčkejte se, jak jen můžete. Odměňte se příjemnou masáží nebo horkou vanou, díky tomu totiž zklidníte nejen svou mysl, ale také tělo. Když si čas od času (nebo klidně denně) dovolíte zpomalit, dokážete pak mnohem efektivněji pracovat s energií. Dopřejte si proto čas pro sebe v podobě kosmetické půlhodinky u specialistky, čas od času je to totiž potřeba.

Tip: S produkty Curapil si dopřejete wellness i u sebe doma. Uvařte si čaj na prohřátí, zapalte svíčku pro příjemnou atmosféru a zapněte si oblíbenou hudbu. Pak už si jen připravte olejíčky, krémy, masky a hurá na to. Tělo příjemně zrelaxujete například přidáním oleje do koupele, ten krásně voní, a navíc ponechá pokožku hydratovanou. Po koupeli můžete použít Pečující tělové mléko Curapil nebo Shimmer Oil Curapil, který dodá pleti i pokožce svěží a zářivý vzhled. Své pleti dopřejte skvělou masáž face rollerem v kombinaci s gua sha. A pak naneste retinolové, hyaluronové nebo anti-aging sérum. Proč a jak je používat?

5. Vyzkoušejte energetické boostery

Občas se každý z nás probudí do dne, který by nejraději prospal, ale nemůže. Ať už je to proto, že vás čeká důležitá prezentace, přednáška ve škole, nebo pečujete o své miminko. Ve výsledku je jedno, z jakého důvodu, hlavní je vědět, jak získat alespoň trochu energie hned.

Tip: Rychlým řešením při únavě může být kofein, najdete ho nejen v kávě, ale i v čajích. Dobrou službu udělá Maca, která vám zajistí více energie, nebo Curapil Slim Day, jenž stimuluje organismus a reflektuje potřeby těla přes den. Můžete si dát i různé druhy ovocných cukrů či sáhněte po čokoládě. Mějte ale na paměti, že jde pouze o dočasnou pomoc, která sice mnoha lidem pomáhá zklidnit nervy, ale taky se po ní snadno přibírá. Všeho s mírou.

Shrnutí 

Víc energie se rovná  víc zážitků. Plánujte svůj život, vaše tělo ocení rutiny. Choďte spát a vstávejte ve stejnou dobu. Pravidelně se hýbejte a relaxujte. Jezte vyváženě a hlídejte si vyladěný work life balance.  Uvidíte, že se to odrazí i na vaší energii.